Megizzadt a Manchester, kiengedett a 'Pool

Nem volt könnyű dolga a nagycsapatoknak az angol Ligakupa 3. fordulójában, a Manchester United például a harmadosztályú Crewe otthonában a 119. percben szerezte meg a győztes gólt Kieran Lee jóvoltából, és a mérkőzés után Sir Alex Ferguson is elismerte, hogy a szerencse is kellett a továbbjutáshoz. A Liverpool 3-0-ra és 4-1-re is vezetett a Reading ellen, a vége 4-3 lett, igaz, ha Robbie Fowler a hajrában nem a kapufát találja el kétszer, akkor senki nem beszélne arról, hogy kiengedtek a Mersey-partiak.

A bajnokságban remekül szereplő Portsmouth simán kikapott a Newcastle-től, míg a sereghajtó Charlton végre sikerélményhez jutott, miután 1-0-ra legyőzte a Boltont a 17 meccses gólcsendjét megtörő Marcus Bent találatával.

A Chelsea a második félidőben vitte döntésre a dolgot Blackburnben, a Tottenham viszont már az első 45 percben lerendezte a negyedosztályú Milton Keynes Donst, Fülöp Márton a Spurs kispadjáról tekintette meg csapattársai gólparádéját.

angol Ligakupa, 3. forduló:
Crewe (III. osztályú) - Manchester United 1-2 - hosszabbítás után
gól: Varney (73.), illetve Solskjaer (26.), Lee (119.)

Milton Keynes Dons (IV.) - Tottenham 0-5
gól: Mido (36., 60.), Defoe (44., 51.), Rob. Keane (90.)

Liverpool - Reading 4-3
gól: Fowler (44.), Riise (45.), Paletta (50.), Crouch (77.), illetve Bikey (75.), Lita (81.), Long (85.)