Tapad az Inter labdarúgócsapatára a Palermo együttese, amely a 9. fordulóban idegenben, Firenzében nyert 3-2-re, s pontszámban utolérte milánói riválisát.

Kiválóan kezdte a meccset a Palermo, amely már a 8. percben megszerezte a vezetést. Amauri szinte a félpályától passzolt kiválóan Di Michele elé, aki egy pattanás után, 14 méterről kapásból a bal alsóba lőtt (0-1). A 32. percben jött az egyenlítés: Pasqual balról lőtt kapura, Fontana kapus elvetődve védett, balszerencséjére éppen Barzaglira tenyerelte a labdát, ami védőjéről a hálóba csorgott (1-1).

A második félidőben őrült fölényben játszott a hazai együttes, de csak kapufáig jutott. A Palermo viszont az első valamirevaló kontrából ismét megszerezte a vezetést: a 79. percben Amauri 14 méteres fejese akadt be Fontana érintésével a bal sarokba (1-2)

De nem adta fel a Fiorentina, a 87. percben egy kapura lövésbe Mutu nyúlt bele az ötösön (2-2). A slusszpoént azonban még Amauri tartogatta, aki a 91. percben balról két csellel betört a 16-oson belülre, s ha már ott volt, kilőtte a bal sarkot (2-3).