A REAC hazai pályán 4-3-ra legyőzte Zalaegerszeg együttesét, ám mivel az első mérkőzésen a zalai gárda 1-0-ra diadalmaskodott, így Simon Antal csapata idegenben lőtt gólokkal jutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó Magyar Kupában. Továbbjutott a Budapest Honvéd, a Debrecen és az FTC is, utóbbi nyolc emberrel fejezte be a találkozót Gyirmóton, mert három játékos is a kiállítás sorsára jutott.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó:
REAC - ZTE FC 4-3 (2-2)
Budai II László-stadion, 200 néző
v.: Fábián
REAC: Illyés - Dinka (Tamási, 73.), Pusztai, Horváth G., Makra - Cseri (Nagy G., 55.), Kapcsos (Török, 55.), Polonkai, Bárányos - Nyerges, Torma
ZTE: Varga - Kocsárdi, Csóka (Lendvai 80.), Sebők V., Máté P. - Nagy L., Molnár B., Ljubojevic (Simonfalvi, 60.), Józsi - Waltner (Koplárovics, 89.), Ferenczi
gól: Torma (10.), Pusztai (30., 82.), Nagy G. (74.) illetve Waltner (11., 26.), Ferenczi (75.)
sárga lap: Torma (34.), Kapcsos (38.), Bárányos (45.), Horváth (54.), Makra (89.) illetve Kocsárdi (78.), Molnár B. (83.)
piros lap: Bárányos (45.), Nagy G. (lefújás után)
továbbjutott: a ZTE FC, 4-4-es összesítéssel, idegenben lőtt gólokkal.

10. perc: Torma 10 méterről a jobb sarokba lőtte a Csókától megszerzett labdát. (1-0).

11. perc: Nagy Lajos gyenge lövését próbálta megfogni Illyés, de ügyetlenkedése után Waltnerhez került a labda, aki két méterről nem hibázott. (1-1).

26. perc: Nagy Lajos passzolt Waltnerhez, a csatár kapura lőtt, a labda megpattant egy védő lábán, így Illyés fölött akadálytalanul hullott a kapuba. (1-2).

30. perc: Bárányos jobb oldali szöglete után a labda Pusztai elé került, aki közelről a kapuba helyezte azt. (2-2)

45. perc: Bárányos reklamált, miután a tizenhatoson belüli esése után a játékvezető továbbot intett. Először sárga lapot kapott, majd miután a játékos nem fejezte be, a piros is előkerült. A REAC játékosa ezzel a fegyelmezetlenséggel meglehetősen nehéz helyzetbe hozta csapattársait.

74. perc: Török szöglete után Pusztai lövését még védte Varga, a kipattanót azonban Nagy G. 7 méterről a kapuba továbbította (3-2).

75. perc: Ismét gyorsan jött a válasz: Józsi labdájával indult Ferenczi, majd 14 méterről a kapuba lőtt. (3-3)

82. perc: Torma ívelte fel szabadrúgásból a labdát, amit Nagy G. a kapuba csúsztatott. (4-3)

93. perc: A lefújás után Nagy Gábornak is felmutatta a piros lapot Fábián játékvezető.

Bátran kezdtek a hazaiak, a mezőnyfölény hamar góllá értett, a 10. percben Torma talált a kapuba, ledolgozva ezzel az első mérkőzésen összeszedett egygólos hátrányt. A körülbelül 200 néző öröme nem tartott sokáig, hiszen Waltner egy perc múlva válaszolt, majd negyedóra múlva az előnyt is megszerezte a vendégeknek. A REAC továbbjutási esélyét Pusztai tartotta életben a 30. percben szerzett góljával. A félidő végén Bárányos állíttatta ki magát.

A második játékrész első fél órájában semmi nem történt, Aczél Zoltán cserékkel próbálta gárdáját frissíteni. A 74. percben ismét előnyhöz jutottak a hazaiak Nagy G. góljával, amit Ferenczi egyenlített ki egy perccel később. A végeredményt Pusztai állította be a 82. percben. Góljával a győzelmet megszerezte csapatának a REAC, de a továbbjutást nem. A lefújást követően a játékvezető még Nagy Gábort is kiállította.