Csütörtökön az E, az F, a G és a H csoport két-két mérkőzését rendezték a labdarúgó UEFA-kupa csoportkörének 4. fordulójában. Az  F csoportban meglepetésre hazai pályán botlott az Ajax, kikapott a Sáfár Szabolccsal felálló Austria Wien is, továbbjutott viszont a meccset sem játszó belga Waregem. A Nancy 3-0-ra nyert a Feyenoord ellen, a találkozó szurkolói rendbontás miatt félbeszakadt ugyan, de végül sikerült befejezni.

A Nancyban rendezett meccs előtt a rendőröknek volt dolguk, egy Feyenoord-szurkolót kellett őrizetbe vennük, miután a a holland gárda drukkerei a belvárosban randalíroztak. A hatóságok tájékoztatása szerint mintegy kétezren kísérték el a rotterdami együttest a mérkőzésre, a rajongók közül mintegy 300-an erősen ittas állapotban kirakatokat törtek be és gépkocsikat rongáltak meg.

Aztán a meccsen folytatódott a botrány, a holland drukkereket a rendfenntartók csak könnygázzal tudták megfékezni, a 80. percben a norvég Espen Berntsen játékvezető az öltözőbe is parancsolta a csapatokat. Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) ellenőre a játékvezetővel közösen végül úgy döntött, hogy lejátsszák a hátralévő tíz percet - a végeredmény 3-0 lett.