Az utóbbi három bajnoki mérkőzését elvesztő Újpest magabiztosan nyert a hét elején edzőváltáson átesett Győr otthonában a labdarúgó Borsodi Liga 17. fordulójában. A Tatabánya hazai pályán ütötte ki a Pécs csapatát. A Diósgyőr és a Debrecen is otthon aratott egygólos diadalt, Csertői Aurél pedig a Sopron edzőjeként szomorúan távozhatott egykori sikerei színhelyéről, mert új csapatával 3-1-re kikapott Székesfehérvárott.

Borsodi Liga, 17. forduló:
Győri ETO FC - Újpest FC 0-3 (0-2)
Győr, DAC-pálya, 2000 néző
v.: Vad II. I.
Győr: Stevanovic - Kiss Zs. (Dudás, 61.), Kovács Z., Tóth G., Hanák - Czanik, Regedei, Bank (Jäkl, a szünetben), Tóth P. (Müller, 18.) - Pákolicz, Szabó Zs.
Újpest: Balajcza - Vermes, Vaskó, Böjte, Tóth B. - Korcsmár (Kőhalmi, 73.), Erős, Sándor Gy., Gulyás (Mészáros, 87.) - Tisza (Rajczi, 80.), Kovács Z.
gól: Kovács Z. (7.), Korcsmár (8.), Mészáros (88.)
kiállítva: Regedei (70.)
sárga lap: Kiss Zs. (43.), Hanák (53.), Regedei (53., 70.), Jäkl (72.), illetve Korcsmár (40.)

7. perc: Kovács Z. lépett ki a győri védők között, majd 10 méterről a kapu közepébe lőtt (0-1).

8. perc: Korcsmár 12 méteres lövése egy pattanás után kötött ki a győri hálóban (0-2).

22. perc: Müller 8 méteres lövését Tóth B. a gólvonalról mentette.

36. perc: Sándor Gy. 20 méteres lövése a kapufáról pattant vissza a mezőnybe.

62. perc: Korcsmár-Tisza akció végén utóbbi 10 méteres lövését Stevanovic vetődve védte.

70. perc: Regedei a felezővonal tájékán szabálytalankodott Gulyással szemben, ezért megkapta második sárga lapját, majd a pirosat is.

88. perc: Rajczi levitte a labdát az alapvonalig, majd középre adása után Mészáros 3 méterről a kapuba lőtt (0-3).

Az Újpest a korán megszerzett két góllal magabiztos előnyre tett szert, a hazaiak első félidei teljesítménye nem ütötte meg az NB I-es szintet. A szünet után folytatódott az alacsony színvonalú játék, amelyben az Újpest könnyedén növelte előnyét és végül megérdemelten nyert.