A címvédő Sevilla óriási csatában, a hosszabbításban szerzett góllal győzte le az ukrán Sahtar Donyeck együttesét a labdarúgó UEFA-kupa nyolcaddöntőjének a visszavágóján. A spanyol csapat sikerével - csakúgy, mint a "honfitárs" Espanyol, a holland Alkmaar, valamint a portugál Benfica - bejutott a legjobb nyolc közé.

Forrás: [origo] Gólok a nyolcaddöntő első meccseiről

Nem mindennapi góllal szerezte meg a vezetést az ukrán csapat: egy balról érkező beívelést a brazil Matuzalem előre vetődve, amolyan "skorpió" mozdulattal sarkazott a kapuba.

A hazaiak a rendes játékidő utolsó pillanatáig vezettek, ám ekkor jött Palop, a spanyolok kapusa, aki egy beívelés után fejjel volt eredményes, amivel kiharcolta a hosszabbítást. A ráadás első félidejében Chevanton gólt lőtt, és ezzel továbbjuttatta a címvédőt.

A holland AZ Alkmaar hazai pályán 2-0-ra legyőzte az angol Newcastle United együttesét, és miután az első mérkőzésen 4-2-es vereséget szenvedett, idegenben lőtt góljainak köszönhetően bejutott a legjobb nyolc közé.

Szintén továbbment a spanyol Espanyol, amely az izraeli 0-0 után Barcelonában könnyedén, 4-0-ra diadalmaskodott a Maccabi Haifa ellen.

A Paris St. Germain portugál csatára, Pauleta hiába szerzett gólt szülőhazájában, a Benfica mégis továbbjutott. Pedig úgy tűnt, hosszabbítás lesz Lisszabonban, hiszen a 32. perctől az utolsó pillanatig - csakúgy, mint az odavágón - 2-1 volt az állás, ám ekkor, Mulumbu kiállítását követően Simao Sabrosa 11-esből megszerezte második találatát, ami egyben a nyolc közé jutást jelentette a Benficának.

Forrás: MTI

A Sahtar-Sevilla meccsen a 94. percig a Donyeck állt továbbjutásra

UEFA-kupa, nyolcaddöntő, visszavágó:
Sahtar Donyeck (ukrán) - Sevilla (spanyol) 2-3 (0-0, 2-2, 0-1) - hosszabbítás során
gól: Matuzalem (49.), Elano (83.), illetve Maresca (53.), Palop (94.), Chevanton (106.)
továbbjutott: a Sevilla, 5-4-es összesítéssel

AZ Alkmaar (holland) - Newcastle United (angol) 2-0 (1-0)
gól: Arveladze (14.), Koevermans (56.)
tj.: az AZ Alkmaar, 4-4-gyel, idegenben lőtt gólokkal

Espanyol (spanyol) - Maccabi Haifa (izraeli) 4-0 (0-0)
De la Pena (53.), Tamudo (59.), Luis Garcia (61.), Pandiani (90.)
tj.: az Espanyol, 4-0-val

Benfica (portugál) - Paris St. Germain (francia) 3-1 (2-1)
gól: Simao Sabrosa (12., 89., a másodikat 11-esből), Petit (27.), illetve Pauleta (32.)
kiállítva: Mulumbu (88., PSG)
tj.: a Benfica, 4-3-as összesítéssel.

Szerdai eredmények:
Bayer Leverkusen (német) - Lens (francia) 3-0 (1-0)
Voronyin (36.), Barbarez (56.), Juan (70.)
tj.: a Leverkusen, 4-2-es összesítéssel

Werder Bremen (német) - Celta Vigo (spanyol) 2-0 (0-0)
Almeida (48.), Fritz (60.)
tj.: a Werder, 3-0-s összesítéssel

Osasuna (spanyol) - Rangers (skót) 1-0 (0-0)
gól: Webo (71.)
tj.: az Osasuna, 2-1-es összesítéssel

Tottenham Hotspur (angol) - Braga (portugál) 3-2 (2-1)
gól: Berbatov (28., 42.), Malbranque (76.), illetve Huddlestone (24., öngól), Andrade (61.)
tj.: a Tottenham, 6-4-es összesítéssel.

A negyeddöntők sorsolására pénteken 12 órakor kerül sor Glasgow-ban.