Végre egy hét, amely után elfogultság nélkül dicsérhetünk magyar futballistát: Buzsáky Ákos, Dzsudzsák Balázs és Gera Zoltán is ritkán látható szép góllal hívta fel magára a figyelmet klubcsapatában. A trió ezzel kvalifikálta is magát szokásás hétfői gólszépségversenyünkbe, ám akadnak kihívók bőven - Balotelli, Da Silva, Pato, Vergassola, Bullard és Huntelaar egyaránt látványos találattal büszkélkedhet. De hogy kié volt a hét gólja, a QPR-támadóé, a PSV-szélsőé, a WBA-játékmesteré, netán a hét többi játékos közül valakié? Arról ezúttal is olvasóink döntenek - gyönyörködjön és szavazzon!

Az angol másodosztályú Championshipben "érdekes napon", kedden mérte össze tudását a Preston North End és a West Bromwich Albion. A vendégcsapat 2-1-re kikapott, ám nem Gera Zoltánon múlt a kudarc - a birminghamiek legjobbja az 50. percben egy szép (test)csel után 23 méterről óriási erővel zúdította a jobb pipába a labdát.

170101outform.html400350

Immáron a kupaszerdán az Inter Torinóban 3-2-re legyőzte a Juventust, s 5-4-es összesítéssel ki is ejtette a Zebrákat. A vendégek harmadik - egyben továbbjutást érő - találatát Balotelli szerezte: jobbal maga elé tette a labdát, lefordult védőjéről, majd 14-ről a bal felsőbe bombázott.

170102outform.html400350

Ugyanezen napon Dzsudzsák Balázs belőtte harmadik hollandiai gólját, ám messze ez volt az eddigi legszebb: a PSV légiósa az Ajax ellen 20 méterről kilőtte a bal alsót.

170103outform.html400350

Szombaton az Arsenal 3-1-re diadalmaskodott Manchesterben az idén remeklő City ellen, az Ágyúsok második találatát Eduardo Da Silva érte el - mellel levette a labdát, majd háttal a kapunak, az ötösről ballal bekanalazta (a videón 1:15-től tekinthető meg).

170104outform.html400350

A hét utolsó napján sem pihentek a csapatok, a Milan-tehetség Pato például oktatófilmbe illő kontratámadás végén váltotta gólra Kaká álompasszát a Fiorentina ellen.

170105outform.html400350

Szintén a Serie A-ban meccselt a Siena a Romával, s a vendéglátók nagy meglepetésre 3-0-ra elpáholták Tottiékat. Az első hazai gól Vergassola nevéhez fűződött, aki 15-ről fordulásból és kapásból vágott nagy "dugót" (a videón 00:40-nél látható).

170106outform.html400350

A Fulham-Aston Villa (2-1) Premiership-találkozó nyerőembere a hazai Jimmy Bullard volt, aki előbb gólpasszt adott, majd a 86. percben szabadrúgásból ő maga is eredményes volt. Varázslatosan tekerte el a labdát a sorfal mellett-felett (a videón 7:35-nél nézhető meg).

170107outform.html400350

A Barca-Osasuna spanyol bajnokin az utolsó percekig rághatták a körmüket a Camp Nou fanatikusai - a 88.-ban végül Xavi villant, és nemcsak, hogy győztes, de remekbe szabott gólt is lőtt 15 méterről.

170108outform.html400350

A hollandiai Ajax-Feyenoord csúcsrangadón az amszterdamiak 3-0-ra kiütötték az örök riválist, Huntelaar duplázott. A csatárcsillag második gólja előtt rendkívül látványos, "poborskys" passzt kapott, de a befejezés sem volt csúnya, ahogy kapásból elvállalt lapos lövésével megtréfálta a vendégkapust.

170109outform.html400350

Ha már magyar góllal kezdtük, zárjuk is azzal e heti versenyünket - a szombati QPR-Bristol City angol másodosztályú bajnokin a hazaiak harmadik gólját Buzsáky Ákos szerezte: egy pazar kényszerítő után ballal a kapu jobb oldalába bombázott.

170110outform.html400350

Legutóbbi gólszépségversenyünk győztese - olvasóink szavazatai alapján - David Trezeguet volt.