Jó második félidei teljesítményének köszönhetően nyert az Aston Villa a vendég Newcastle United ellen a labdarúgó Premier League 26. fordulójában. A Bundesligában döntetlent játszott egymással Huszti Szabolcs és Hajnal Tamás csapata, a házigazda Hannover, illetve a Karlsruhe. A vendégek második gólját a magyar válogatott középpályása, Hajnal szerezte, ez volt a hatodik találata ebben az idényben. Gera Zoltán csapata, a West Bromwich Albion már nem vezeti az angol másodosztályú Championshipet: a birminghamiek a Barnsley otthonában 2-1-re kaptak ki, míg az új éllovas Watford Priskin Tamás nélkül verte idegenben az Ipswich Townt. Halmosi Péter gólt szerzett: a válogatott balszélső a Leicester-Plymouth (0-1) bajnokin - amelyen négy magyar is lehetőséget kapott - talált be a hazaiak hálójába, a találkozót a helyszínen megtekintette Várhidi Péter szövetségi kapitány.

Az angol forduló nyitómérkőzésén a nemzetközi szereplésre hajtó Aston Villa fogadta a Newcastle-t, amely abban a reményben látogatott a Villa Parkba, hogy négy mérkőzés után végre talán megszerzi első győzelmét Kevin Keegan irányítása alatt.

Ehhez a már a negyedik percben közelebb is kerültek a Szarkák, Milner balról kanyarította be a labdát, a szemfüles Owen pedig pár méterről fejjel a bal alsó sarokba csúsztatott.

Az első félidőben nem érdemtelenül őrizte meg előnyét a Newcastle, annak ellenére, hogy két tizenegyest is megúszott, Barton előbb kézzel mentette meg csapatát egy esetleges góltól, majd lábbal is szabálytalankodott egyet a tizenhatoson belül, de a bíró egyik esetben sem fújt a sípjába.

A szünet után aztán három perc alatt fordítottak a birminghamiek, a 48. percben előbb Bouma megpattanó lövése csapta be a Givent, majd egy szöglet után Carew csúsztatott a kapu bal oldalába.

A 72. percben ismét a szöglet-Carew párosítás bizonyult hatékony fegyvernek, igaz, ezúttal majd' fél percig pattogott a labda a vendégek kapuja előtt, míg a norvég végül a hálóba stukkolt.

Az utolsó percben aztán jól megérdemelt bünetőjét is megkapta a Villa, Carew pedig élt a lehetőséggel, és mesterhármassal állította be a 4-1-es végeredményt.

Forrás: EPA

Carew (j) gratulált Boumának, majd lőtt egy mesterhármast

A Portsmouth és a Tottenham Hotspur is idegenben szerezte meg a három pontot, az Everton ugyanakkor otthon nyert, s ezzel megerősítette negyedik helyét a tabellán.