A Schalke 04 hazai pályán egygólos vereséget szenvedett a Wolfsburgtól a német labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában.

A Schalkénak volt elszámolnivalója a Wolfsburggal szemben, mivel az őszi meccsen idegenben csak egy pont jutott a gelsenkirchenieknek, ráadásul a Farkasok a német kupából is kiejtették a királykékeket.

A hetedik percben meg is szerezhette volna a vezetést a Schalke, de Asamoah ígéretes helyzetben inkább a középen helyezkedő Kuranyit játszotta meg, akit azonban több védő is körbevett, így a lövés végül nem találta el a kaput. A 10. percben megvillantak a vendégek is, Grafite robogott el a jobb oldalon, a beadása pedig a berobbanó Dejagah-ról pattant mellé.

Aztán ismét az előbbi páros dolgozott ki egy helyzetet, Dejagah előtte a labdát a szintén jó pozícióban lévő csapattárs elől, de a labda fél méterrel a jobb alsó mellett suhant el. Innentől a Schalke uralta az első játékrészt, Kuranyi előbb ziccerben kissé eltörte a labdát, amit így Benaglio könnyen védett, aztán Ernst lapos kísérlete kerülte el kevéssel a bal alsót, majd újra Kuranyi törhette volna meg a gólcsendet, de erőből a kapu mellé bombázott.

A végére még maradt egy hazai lehetőség, Rakitic beívelése után Bordon és Westermann egymást zavarta, de utóbbi így is elfejelte a labdát, de gól ebből sem lett. Azért az várható volt, hogy nem lesz 0-0 a vége, mivel a Wolfsburg ebben az idényben mindig szerzett legalább egy gólt, a Schalke pedig 38 mérkőzés óta nem játszott gól nélküli döntetlent.

A fordulás után Mirko Slomka csapata nagy erőket mozgosított a vezetés megszerzése érdekében, Lövenkrands például egészen könnyen duplázhatott volna, de előbb tiszta helyzetből Benaglio kezébe bólintott, majd Kuranyi begurításáról maradt le a kaputól 3 méterre, bár ez inkább az apai ágon magyar származású csatár lelkén szárad, mivel elég pontatlanul passzolt.

A 65. percben aztán már minden klappolt, Asamoah előbb csúnyán felfűzte Simuneket, majd a kivetődő Benaglióba lőtt, de a három perce becserélt uruguayi Vicente Sanchez a jobb alsóba vágta a kipattanót. A 73. percben jött a válasz, egy jobboldali vendékació végén egy wolfsburgi a földre került, Rafinha elcsúszott, így a labda végül Grafite elé került, aki spiccel a jobb sarkot választotta.

Forrás: EPA

Grafite kétszer ünnepelhetett

A hajrára a vendégek még tartogattak egy slusszpoént, egy kontra végén Neuer kapus elkaszálta Dzekót, így büntetőhöz jutott a Wolfsburg, és Grafite a jobb pipába felvarrta a labdát, amivel három ponthoz juttatta csapatát.