Huszti Szabolcs csapata, a Hannover hazai pályán három góllal kikapott a listavezető Bayern Münchentől a német labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában. A bajorok mindhárom találatát a világbajnok olasz válogatott támadó, Luca Toni szerezte, akinek a meccs előtti napon kirabolták olaszországi otthonát. A Serie A-ban a Fiorentina egy góllal nyert a Catania ellen, s ezzel három pont az előnye a negyedik, még BL-szereplést érő helyért folyó versenyben a Milannal szemben. A Primera Divisiónban a harmadik Villarreal és a negyedik Atlético is kikapott, az FA-kupában öngóllal nyert a Portsmouth a Preston ellen. A Ligue 1-ben a Bordeaux 6-0-ra nyert Monacóban, s ezzel "rámászott" az éllovas Lyonra.

Huszti Szabolcs csapata, a Hannover hazai pályán a listavezető Bayern Münchent fogadta a német labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában.

A hírügynökségek a találkozó előtt adták hírül, hogy szombat hajnalban betörtek Luca Tonihoz, a Bayern olasz labdarúgójához. Az olasz lapok úgy értesültek, hogy a csatár 2006-os világbajnokságon szerzett aranyérmét nem vitték el. Toni nem volt otthon, amikor ismeretlenek behatoltak Modenához közeli házába.

"Nagyon szomorúak vagyunk. Még nem tudjuk pontosan, hogy mik tűntek el, éppen most leltározunk" - mondta Toni édesapja, Giancarlo.

Luca Toni az incidens ellenére természetesen kezdő volt a hannoveri találkozón, csakúgy, mint a vendéglátók magyar légiósa, Huszti Szabolcs.

A Bayern már az első félidőben is jobb volt a Hannovernél, ám ekkor csak helyzetekig jutottak Ottmar Hitzfeld tanítványai, míg Husztiék egyáltalán nem voltak veszélyesek Oliver Kahn kapujára.

A második 45 perc sokkal pörgősebb volt az elsőnél, rögtön az elején egy jobb oldali beadásnál Huszti ugrott a legmagasabbra, ám csúnyán a földre fejelte a labdát, amely szomorúan kullogott ki 3-4 méterre a jobb oldali müncheni kapufától.

Az 55. percben edzőjüket veszítették a vendéglátók, a túlbuzgó Dieter Heckinget Markus Merk játékvezető a lelátóra küldte.

Három percre rá megszületett az első vendéggól: Van Bommel fejjel passzolt a leshatáron ficánkoló Luca Tonihoz, aki mellel levette a labdát, majd hat méterről szépen emelt át a kapuson (0-1).

Nem sokkal később (a 64. minutumban) Schweinsteiger ismét a leshatáron szöktette Tonit, aki egyedül volt a kapussal szemben, és 14 méterről, ballal kilőtte a bal alsót (0-2).

Forrás: MTI

Huszti (jobbra, piros mezben) sem tudta megállítani a Bayern-hengert

Huszti Szabolcs meccse a 76. percben ért véget, ekkor hívta le a Hannover edzője (hogy pontosan miképp történt a csere, nem lehet tudni, talán sms-t küldött a kiállított Hecking segítőjének, esetleg messziről mutagatott...).

A 82. percben az egykori Fiorentina-gólvágó (67/47 volt a firenzei mérlege) Toni 13-ra növelte Bundesliga-góljai számát, egyúttal megszerezte első németországi tripláját: mily' meglepő, ismét egyedül vezethette rá Enkére a labdát, a kapus lábbal hárította a nem túl tökéletes lövést, ám a labda épp az olasz csatár elé perdült fel, aki a 11-es pontról, fejjel az üres kapuba ívelt (0-3).

Úgy tűnik, Tonit egyáltalán nem zavarták meg a betörők, sőt!

A másik vasárnapi találkozón a Hamburg 3-0-ra győzte le a Bochumot, s ezzel ismét dobogós.