Hiábavaló Hajnal-gól, MU-ötös, Halmosi-dupla

Súlyos lábtörése miatt már a 3. percben elveszítette csatárát, Eduardót az Arsenal labdarúgócsapata, amelyet alaposan megviselt az eset, s csak 2-2-re végzett az emberhátrányba kerülő Birmingham City otthonában a Premier League 27. fordulójában. A Manchester az egyaránt két-két gólt szerző Wayne Rooney és Cristiano Ronaldo vezérletével 5-1-re elsöpörte a Newcastle Unitedet, és ezzel három pontra megközelítette az Arsenalt. Az angol másodosztályban Halmosi Péter remekelt, a Plymouth légiósa duplázott a Burnley elleni találkozón. A Bundesligában Hajnal Tamás gólt szerzett a címvédő VfB Stuttgart otthonában, ez azonban csak a Karlsruhe szépítéséhez volt elegendő. Olaszországban nyolc gól született a Torino-Parma találkozón, a Juventus pedig vitatott körülmények között kapott ki Reggio Calabriában. Spanyolországban a Valencia odahaza ikszelt a Recreativóval, a Sevilla pedig szétszedte a Zaragozát, az UEFA-kupa-győztes 5-0-ra nyert.

Horrorisztikus jelenettel kezdődött a Birmingham-Arsenal mérkőzés. A 3. percben Martin Taylor rácsúszott Eduardo lábára, Mike Dean azonnal piros lapot mutatott fel a hazai játékosnak. A csatár azonban meg sem mozdult, a televízió kamerái csak azt mutatták, ahogy Hleb, Fabregas és Adebayor a kezébe temeti arcát - az ütközés ugyanis súlyos lábtöréssel párosult.

Arséne Wenger a dán Nicklas Bendtnert küldte pályára, ám azt nem lehet mondani, hogy Ágyúsok felszántották a pályát, és a kapujuk elé szorították a hazaiakat, így aztán a 27. percben váratlanul a Birmingham szerzett vezetést. Flamini érthetetlen módon szabálytalankodott McFaddennel szemben, a megítélt szabadrúgást pedig a skót támadó 18 méterről védhetetlenül tekerte a bal felső sarokba (1-0).

Előnybe került tehát a tíz emberrel küzdő Birmingham, azonban az Arsenal a bekapott gólt követően sem tudott felpörögni, komoly - sőt, komolytalan - gólhelyzetig sem jutott a listavezető.

A második félidő elejét nagyon megnyomták az Ágyúsok: a 49. percben Fabregas 20 méterről okosan csavart a bal sarok felé, Maik Taylor azonban hatalmas bravúrral védett. A szögletet követően azonban már ő sem háríthatott, a beívelődő labdát Adebayor elfejelte a hálóőr elől, Walcott pedig 3 lépésről a kapuba helyezett (1-1).

Forrás: EPA

Szomorú 25. születésnap vár Eduardo da Silvára

Nagy nyomás alá került a hazai kapu, azonban az északír válogatott Taylor Hleb két kísérletét is remek védéssel tette ártalmatlanná. Ha lehet, még nagyobb fölénybe került az Arsenal, a Kékek a saját tizenhatosukról sem nagyon tudtak kijönni.

Az 54. percben Walcott okos középre adására Fabregas érkezett, aki okosan belsőzött a jobb alsó sarok felé, ám a labda a kapufán csattant. Egy perc múlva már nem volt pardon, ismét Walcott villant, labdaszerzést követően a 16-os vonaláról lőtte ki a bal sarkot (1-2).

A 77. percben Adebayor gyalogolhatott be a kapuig, ám lövését Taylor nagy bravúrral szögletre tolta, majd az utolsó percekben Bendtner lőtt centikkel a kapu mellé.

A 93. percben aztán jött az újabb csavar: Clichy elmélázott, majd szabálytalankodott Parnabyval szemben a 16-oson belül, a büntetőt pedig McFadden bevágta (2-2).

A sorozatban nyolc meccsen veretlen Middlesbrough pazarul kezdett az Anfielden a Liverpool vendégeként, hiszen a szemfüles Tuncay Sanli csúsztatásával már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést Gareth Southgate csapata.

A hétkőzi BL-meccsen nagyot alakító 'Pool nehezen tért magához a sokkból, azonban az első fél óra vége felé eljött a feltámadás ideje, a visszavágás pedig gyors volt és hatásos: előbb Arca tragikusan hazafejelt labdájára csapott le Torres, és lőtt a tehetetlen Schwarzer mellett a kapuba, majd egy percre rá újra a spanyol villant, és jó húsz méterről ágyúzott a jobb alsó sarokba.

A második játékrészben az utánpótlás-válogatott Wheater és Schwarzer szerencsétlenkedtek egy sort a tizenhatos vonalán (rejtély, mit szeretett volna ott az ausztrál kapus?), Torres pedig vigyorogva emelte a kapu közepébe a harmadikat.

A végén még Downing egy parádés góllal közelebb hozta a Borót, azonban egyenlítésre már nem maradt idő, ráadásul a kötözködő Mascheranót arcon legyintő Aliadiere-t Mason játékvezető kiállította, így emberhátrányban küzdötte végig az utolsó perceket a vendégcsapat.

A londoni derbin a perui Solano a West Ham képviseletében ütött egy újabb szöget a Fulham készülő koporsójába, míg Wiganben talán már el is temették a továbbra is egyszámjegyű teljesítménnyel csontutolsó Derbyt.

Az utolsó szombati meccsen a Manchester United a Newcastle vendége volt, és bár a Szarkák minden bizonnyal nagyon szerettek volna visszavágni az Old Traffordon elszenvedett, 6-0-s vereségért, a Cristiano Ronaldo, Rooney páros már a 25. percben keresztülhúzta a hazaiak számítását, amikor a portugál beadását az angol csatár a hosszú oldalon érkezve belsőzte a bal felsőbe. A szünet előtt Cristiano Ronaldo is beköszönt Givennek, Carrick átadása után gurította el a labdát a kapus mellett.

Forrás: MTI

Rooney éppen az első gólját szerzi

Az ihletett formában játszó luzitán zseni a csereként beállt Harpert is felavatta, a kapust kicselezve alakította 0-3-ra az eredményt. A 79. percben még felcsillant némi halovány remény a Newcastle számára, amikor Faye egy szöglet után közelről a léc alá bikázott, de a MU azonnal lehűtötte a kedélyeket, Alan Smith rövid felszabadítására Rooney csapott le, és 20 méterről mesésen tekert a bal sarokba. A végén Saha adta meg a kegyelemdöfést, a ráadás perceiben Rooney passza után jobbal tüzelt a kapu közepébe, kialakítva az 5-1-es végeredményt.

Eredmény, Premier League, 27. forduló:
Birmingham City - Arsenal 2-2 (1-0)
McFadden (27., 94., a másodikat büntetőből), illetve Walcott (49., 55.)
piros lap: Martin Taylor (3., Birmingham)

FC Liverpool - Middlesbrough 3-2 (2-1)
Torres (27., 28., 61.), illetve Tuncay (8.), Downing (83.)
kiállítva: Aliadiere (86., Middlesbrough)

Scharner (60.), Valencia (84.)

Newcastle United - Manchester United 1-5 (0-2)
gól: Faye (79.), illetve Rooney (25., 80.), Cristiano Ronaldo (45., 56.), Saha (92.)

20. Derby County 27 13-57 9

Hajnal Tamás gólja ellenére a Karlsruhe kikapott a címvédő VfB Stuttgart otthonában a német labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában.

A mérkőzést végigjátszó magyar válogatott középpályás a 81. percben volt eredményes, de ez csak a szépítésre volt elegendő.

A sérült Dárdai Pál nélkül felálló Hertha BSC gólnélküli döntetlent játszott a Wolfsburg vendégeként.