A Serie A 25. fordulójának csúcsrangadóján az AS Roma Franceso Totti parádés gólját követően egészen a 88. percig vezetett az Inter ellen, ám ekkor a címvédő "őskövülete", az argentin Javier Zanetti távoli bombával egyenlített, így szinte biztossá vált, hogy idén is a milánóiaké lesz a scudetto. A német kupában a Wolfsburg a Hamburgot, a Bayern pedig a városi rivális 1860 Münchent búcsúztatta hosszabbításos találkozón. Az angol FA-kupa megismételt mérkőzésén a Middlesbrough a hosszabbításban "szerzett" öngóllal jutott a negyeddöntőbe.

Serie A, 25. forduló:
FC Internazionale - AS Roma 1-1 (0-1)
Milánó, Giuseppe Meazza-stadion, 48 717 néző
Inter: César - Chivu, Maicon, Burdisso, Maxwell - J. Zanetti, Vieira, Figo (Figo, 61.), Stankovic (Suazo, 46.), Cambiasso (Balotelli, 58.) - Crespo.
Roma: Doni - Mexes, Ferrari, Tonetto, Cassetti - Taddei (Juan, 86.), Perrotta, Pizarro (Aquilani, 61.), De Rossi - Totti, Vucinic (Giuly, 77.).
gól: Totti (38.), illetve Zanetti (88.)
kiállítva: Mexes (84., AS Roma)

Az AS Roma vezetői a hétközi Serie A csúcsrangadója előtt úgy fogalmaztak: ha nem nyernek az Inter ellen Milánóban, elbúcsúzhatnak idei "aranyos" álmaiktól. Az utóbbi időben mutatott forma a Farkasok sikerét jósolta, hiszen a fővárosiak az elmúlt egy héten két nagy diadalt is arattak: előbb a Bajnokok Ligájában 2-1-re legyőzték a Real Madridot, majd a bajnokságban a negyedik helyen álló Fiorentinát is legyűrték 1-0-ra.

Ezzel szemben a címvédő, listavezető Inter a BL-ben 2-0-ra kikapott a Liverpool vendégeként, majd a Serie A-ban csak 1-1-re volt képes a Sampdoria otthonában. A tavaszi szezon leginkább várt meccse - amely, mivel szerdán rendezték, nem tudta megtölteni a Giuseppe Meazza-stadiont... - előtt így már "csak" kilenc pont volt az Inter és a Roma között a különbség.

Jól tudták Francesco Tottiék, ha nyernek, akkor fél tucatnyira csökken a differencia, s az bizony egy esetleges vereség miatt "megtört" Inter ellen simán ledolgozható a hátralévő meccseken. Pláne, hogy a hazaiak csatárszűkében vannak, a csúcsmeccset sérülés miatt Zlatan Ibrahimovicnak és Julio Cruznak is ki kellett hagynia. A gólszerzés feladata így egyedül Hérnan Crespóra hárult.

A mérkőzés első felében rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést a rómaiak, egyértelműen látszott, Luciano Spalletti legényei megpróbálják a lehetetlent. Többet birtokolták a labdát és tetszetősen passzolgattak, az első nagy helyzetet mégis a hazaiak hagyták ki, ami ha bemegy, a forduló gólja lehetett volna: a 18. percben Vieira jobb oldali beadását Crespo 10 méterről ollózta kapura, a labda a bal kapufán csattant.

A vendégek nem csüggedtek, mi több, a 39. percben meg is szerezték a vezetést. Vucinic labdabűvölése után a balszélen Tonettót szöktette, akinek az élesen középre lőtt labdáját Totti 7 méterről, kapásból, ballal nagy erővel vágta a jobb alsóba (0-1).

A második félidőben folytatódott a Roma-fölény, főleg Taddei volt elemében, aki előbb fordulásból, 10-ről épphogy mellé lőtt, majd 17 méterről ívelt lövéssel próbálkozott, ám célt tévesztett.

A 66. percben Totti sarokkal indította Perrottát, aki a 16-oson belül középre adott, az érkező Aquilani 11-ről azonnal lőtt, ám César kapus hatalmas bravúrral, lábbal hárítani tudta a szép akció végén eleresztett, nagyon veszélyes lövést.

Forrás: EPA

Tottinak nagyon fájhat a végeredmény is

Pár pillanattal később az egész meccsen remekül mozgó Totti 25 méterről lőtt kevéssel fölé, majd a 72. percben a Roma-csapatkapitány "fókázása" (a fején pattogtatta a labdát) után Vucinic tálalt Perrotta elé, aki azonban 14 méterről nem tudta megtréfálni az Inter-kapust. (A milánóiak ekkor már tíz emberrel játszottak, minthogy a 65. percben megsérült Maxwell, a cseréket pedig addigra már mind kihasználta Roberto Mancini mester.)

A 84. percben az aranyérem szempontjából is kulcsmomentum következett: az addig hibátlanul teljesítő, ám a meccs során már besárgult Philippe Mexes testtel meglökte az egyik hazai játékost, amiért ismét lappal figyelmeztették, így le kellett ballagnia a gyepről.

Az Inter élt is a a lélektani fölénnyel: egy hibátlan jobb oldali beadást Crespo 8 méterről fejelt pazarul kapura, ám a léc alá tartó labdát Doni ekkor még fölé tornászta, a 88. percben azonban már tehetetlen volt a vendégkapus: az ősinteres Javier Zanetti 413. bajnokiján megszerezte 13. gólját, ami - a tavalyi aranyérmes szemszögéből - a legjobbkor jött. Burdisso bal oldali beívelését a római Juan középre fejelte ki, épp az argentin középpályáshoz, akit az sem zavart, hogy két-három védő sündörög körülötte, és 17-ről védhetetlenül lőtt a jobb alsóba.

A rangadó két gólja:

Ezzel szinte biztossá vált, hogy idén is az Interé lesz a scudetto.

A Milan csak ikszelt a Catania otthonában, s mivel a Fiorentina nyert a Livorno ellen, a BL-címvédő milánóiak ismét visszaestek a már "csak" UEFA-kupát érő ötödik helyre. Pato gólját, noha csak egy pontot ért, azért érdemes megnézni...