Elhasalt az Inter és a PSV, Buzsáky villogott

A Juventus hazai pályán hajrágóllal kapott ki a Fiorentinától, míg a 31 meccs óta veretlen Inter sorozata a Napoli otthonában szakadt meg az olasz labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. Az angol bajnokságban mindkét liverpooli gárda 3-1-re nyert, ami azt jelenti, hogy az Everton továbbra is negyedik a tabellán. A másodosztályú Championshipben a ligamásodik Stoke City elleni diadalmas meccsen (3-0) gólpasszt adott és gólt szerzett a QPR légiósa, Buzsáky Ákos (lapozzanak kettőt, és tekintsék meg a találatot). A holland ligában a Dzsudzsák Balázzsal felálló, címvédő PSV Eindhoven kétgólos vereséget szenvedett az Utrecht otthonában, jobban ment a Babos Gábort és Vadócz Krisztiánt a soraiban tudó NEC-nek, amely idegenben tréfálta meg a Feyenoordot. A Leverkusen kikapott, így a Hamburg már dobogós a Bundesligában.

Az olasz labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának rangadóját Torinóban játszották. A Juventus-Fiorentina találkozó a harmadik hely szempontjából bírt kiemelkedő jelentőséggel, ugyanis a házigazda Juventus négypontos előnye nőhetett, illetve a firenzeiek hátránya csökkenhetett volna.

Meglepő módon a vendégek kezdték agilisabban az összecsapást, a mezőnyfölény a 19. percben vált góllá: Gobbi kényszerítőzött Jörgensennel a 16-os bal sarkánál, s a visszakapott labdát a lesre játszó védők közül kilépő balbekk okosan gurította a bal sarokba (0-1).

Akár megduplázhatta volna előnyét a Fiorentina, ám Montolivo közeli lövését Buffon a jobb kapufára tolta, a visszapattanó labda pedig éppen a kezeiben landolt.

A 29. percben váratlanul egyenlített a Juventus: Palladino beadására Frey ügyetlenül mozdult ki, éppen csak bele tudott paskolni a labdába, amelyet a kapunak háttal álló Sissoko 11 méterről akrobatikus mozdulattal juttatott a hálóba (1-1).

A második játékrészre agilisabb Juve érkezett, s az 57. percben Molinaro baloldali beadását a hosszú saroknál érkező Camoranesi éles szögből vágta a hálóba (2-1).

Nem adta fel az ellenfél, a 75. percben a csereként beállt Papa Waigo egyenlített (2-2), s amikor már azt hitte mindenki, hogy iksz lesz az eredmény, akkor a 93. percben Papa Waigo átadásából Osvaldo megszerezte a Fiorentina győztes találatát (2-3). A játékos annyira belefeledkezett az ünneplésbe, hogy a játékvezető kiosztotta számára a második sárga, majd a piros lapot.

A Napoli legyőzte a listavezető és címvédő Internazionalét: a milánói együttes először szenvedett vereséget ebben a szezonban, ezt megelőzően megszakítás nélkül 31 bajnokin nem talált legyőzőre. A nápolyiak nagyobb különbséggel is nyerhettek volna, ha a 75. percben az első gól szerzője, az exjuvés Zalayeta nem hibázza el a büntetőt.

A 3. percben a kapus hibáját kihasználó Zalayeta szépen emelt az Inter kapujába:

A szombaton parádézó AS Románál így ismét elkezdhetnek bizakodni, hiszen a címvédő előnye 6 pontra apadt a Farkasokkal szemben.