Hetet rúgott a Mallorca, Geráék elődöntőbe jutottak

Az olasz labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában a Roma, a Juventus és a Milan is idegenben aratott kétgólos sikert, a fővárosiak a Napolit, a torinóiak a Genoát, a piros-feketék az Empolit győzték le. Angliában tovább folytatódott a kiscsapatok menetelése az FA-kupában, mivel a másodosztályú Cardiff a Middlesbrough ellen nyert a Riverside-stadionban, szintén ott lesz az elődöntőben Gera Zoltán együttese, a Bristol Roverst kiütő West Bromwich Albion is. A Premier League-ben az Arsenal ismét remizett, a Tottenham négyet rúgott a West Hamnek, az Everton érdekes góllal gyűjtötte be a három pontot. A Bundesligában a Leverkusen 2-0-ra verte a Huszti Szabolcsot 67 percig foglalkoztató Hannovert, míg a Nürnberg és a Hamburg megosztozott a pontokon. Hollandiában a rendőrsztrájk miatt csak egy meccset rendeztek vasárnap, így a PSV-Ajax rangadót is elhalasztották. Spanyolországban a Mallorca lemészárolta a Recreativót, a Baleár-szigetekiek 7-1-re nyertek, a Valencia remizett a Deporral, a BL-ből búcsúzó Sevilla legyűrte a Levantét, a Barca otthon bukott a Villarreal ellen. A francia pontvadászatban a Lyon 4-2-re nyerte a rangadót a Bordeaux ellen, és ezzel hat egységre növelte előnyét a tabellán.

A Roma nem akart az Inter hibájába esni, a listavezető az elmúlt fordulóban éppen Nápolyban vesztette el bajnoki veretlenségét, a hét közben a BL-ben a Real Madridot búcsúztató fővárosiak viszont korán vezetést szereztek a San Paolo-stadionban, a 2. percben Totti passzát Perrotta váltotta gólra.

A folytatásban a kontrákra rendezkezdtek be a Farkasok, és ki is dolgoztak pár helyzetet, Perrotta például duplázhatott volna, de Gianello nagyot védett. A második félidőt ismét gyors góllal kezdte a Roma, Mannini szabálytalankodott Cicinhóval szemben, a büntetőt pedig Totti értékesítette. A Napoli erőlködött, de csak egy lesgólig jutott, így a Roma továbbra is hatpontos hátrányból üldözi az Intert.

Óriási a harc a még BL-indulást jelentő negyedik helyért, a forduló előtt a Fiorentina foglalta el ezt a pozíciót, a Violák négy ponttal mentek az ötödik Milan előtt. Mindkét gárda idegenbe, alsóházi ellenfélhez látogatott, és a BL-ből búcsúzó milánóiak jöttek ki jobban a fordulóból, mivel, ha nehezen is, de 3-1-re nyertek Empoliban, míg a firenzeiek 1-0-ra kikaptak Sienában, a toszkán derbin.

A Milan a 19. percben került előnybe az Empoli ellen, amikor Oddo beadását Bassi kapus kiejtette, a labda Gilardino hátára, majd onnan a földre pattant, a szemfüles Pato pedig a hálóba gurította. Nem tört azonban meg a kieséstől fenyegetett kiscsapat, négy perc múlva egy megpattanó baloldali beadás mindenki mellett elsuhant középen, de a hosszú oldalon érkezett Busce, és a hálóba lőtt.

A második félidőben mindkét kapu előtt volt esemény, legközelebb talán Marchisio állt a gólhoz, de 20 méteres bombája a bal kapufáról vágódott ki. A hajrában pedig a Milan végül begyűrte ellenfelét, előbb Kaká labdáját Ambrosini bólintotta be, majd a brazil aranylabdás is betalált, így 3-1 lett a vége.

A Fiorentina is könnyen nyerhetett volna, a Violák már az első félidőben háromgólos vezetésre is szert tehettek volna, de Pazzini két ziccert is elrontott, és Santana is elszórakozott egy helyzetet. A fordulás után inkább a hazaiak irányítottak, Frick rúgott egy lesgólt, aztán Maccarone a 80. percben megbüntette a vendégeket a kihagyott helyzetekért, óriási gólt lőtt szabadrúgásból.

Forrás: EPA

Loria (balra) ugyan gyakran gyötörte Pazzinit, de a firenzei csatár így is hős lehetett volna

Bár a gólszerző megkapta a második sárgáját a gól utáni vetkőzésért, de a hátralévő időben emberelőnyben sem tudott egyenlíteni a Fiorentina, amely azért így is tartja a negyedik helyet, de már csak egy pont az előnye.

Kapaszkodik a Lazio, amely 2-0-ra verte a Livornót, persze minden viszonylagos, hiszen a jelenlegi 11. hely nem kápráztatja el a római Sasok híveit. Nagyon fontos három pontot szerzett a Catania, amely 0-1-ról fordított a szintén veszélyes helyzetben lévő Cagliari ellen, a szárdok így továbbra is sereghajtók, a szicíliaiak viszont kicsit fellélegezhetnek.

A Parma 0-1-nél Gasbarroni révén kihagyott egy tizenegyest a Sampdoria ellen, és végül nem is tudta visszahozni a meccset, a Torino viszont otthon tartotta a három pontot az Atalanta ellen, igaz, a Bikák több mint 50 percet emberelőnyben játszottak.

Az esti meccsen a Juve a Genoához látogatott, és az első félidő közepén a cseh Grygera főszereplésével el is döntötték a meccset a Zebrák, a hátvéd előbb egy elépattanó labdát ágyúzott pokoli erővel a hálóba 23 méterről, majd nyolc perccel később köténypasszal hozta kihagyhatatlan helyzetbe Trezeguet-t, aki a bal sarokba gurított.

A Genoa Boriello révén szépíthetett volna, de Buffon hatalmas bravúrral a kapufára tolta a labdát, majd másodpercekkel a lefújás előtt Figueroa becsúszva továbbított az üres kapu mellé, úgyhogy maradt a 0-2, mert a Juventus már nem törte össze magát, hogy újabb gólt szerezzen, bár Iaquinta lapos próbálkozása nem sokkal ment mellé, és Konko Camoranesire bombázott felszabadításánál szerencséje volt Scarpinak, a hazaiak kapusának.