A Premier League-ben három korábbról elhalasztott meccset pótoltak szerda este, s a nézők nem lehettek elégedetlenek, ugyanis a 270 perc alatt összesen 15-ször rezdültek a hálók.

Az Aston Villa kiszállt a negyedik BL-helyért zajló csatából, a hatodik helyen álló birminghamiek hazai pályán mindössze 1-1-es döntetlent értek el a Middlesbrough ellenében, azaz a negyedik Liverpool és az ötödik Everton előnye 29 forduló után hét pont.

Mi több, a Villa hatodik helye is veszélybe került, a Portsmouth ugyanis 4-2-re legyűrte a másik birminghami gárdát, a Cityt. A Pompey hőse Jermain Defoe volt, akinek a kezdő sípszó után mindössze kilenc percre volt szüksége a duplázáshoz. A City a 10. percben szépített, sőt a 40.-ben egyenlített is, ám Hermann Hreidarsson a második félidőben ismét vezetéshez juttatta a hazaiakat, s végül az utolsó minutumban Nwankwo Kanu tette biztossá a Portsmouth-sikert.

A Chelsea gálázott a tökutolsó Derby County ellen. Frank Lampard a 27. percben 11-esből szerzett vezetést a londoniaknak, majd Roy Caroll kapus felesleges kifutása után Salomon Kalou 24-ről emelt szépen a vendégkapuba.

Kettő nullás félidő után ismét Lampard villant, Joe Cole jobb oldali lapos beadását közelről váltotta gólra. Az assziszt után Cole-nak is sikerült betalálnia, Anelka lövése még kipattant a kapusról, az angol középpályás azonban jó helyen volt, és 5 méterről nem hibázott.

A 66. percben Lampard 20-ról rászúrta, a kapus mellényúlt - ezzel már 5-0 volt az eredmény. A játékmester a mesterhármassal azonban nem elégedett meg, a 73. percben 14 méterre volt a kaputól, lefordult védőjéről, majd ballal a jobb alsóba lőtt.

Utolsó gólja előtt egész ügyesen terelgette a labdát Lampard:

A középkezdés után a vendégek megszerezték a becsületgólt, David Jones 7 méterről volt eredményes.