A futballszerdán több nagycsapat is gyengélkedett: a Serie A-ban a Milan hazai pályán kikapott a Sampdoriától,  míg az Inter csak döntetlent ért el Genovában, ám a címvédő milánóiak így is hét pontra növelték előnyüket a tabellán, mivel a Lazio 3-2-re legyőzte az AS Romát a fővárosi derbin. Angliában a Chelsea 8 gólos meccsen "csak" remizett idegenben a Tottenhammel, a Manchester United viszont otthon 2-0-ra diadalmaskodott a Bolton ellen, s előnye ezzel már három pont az Arsenal előtt, míg a londoni Kékek egyre távolabb kerülnek az első pozíciótól, a jelenlegi differencia öt egység. A holland PSV-Ajax csúcsrangadón nem született gól, ami az eindhovenieknek kedvez, Dzsudzsák Balázsék így továbbra is négy ponttal állnak jobban, mint szerdai riválisuk. Németországban a Bayern München, Spanyolorszában a Getafe jutott kupadöntőbe.

Az AC Milan hazai környezetben 2-1-es vereséget szenvedett a Sampdoriától az olasz labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában.

A játéknap nem igazán sikerült a nagycsapatoknak, miután a listavezető Internazionale Genoában ért el 1-1-es döntetlent, a Juventus az Empolit nem tudta legyőzni, a Fiorentina pedig a Napoli vendégeként szenvedett vereséget.

A fővárosi csúcsderbin a Roma érdekes góllal szerzett vezetést, a 31. percben a menteni igyekvő Behrami fejbe lőtte a kaputól 10 méterre helyezkedő Taddeit, a labda pedig a hálóba pattant róla (0-1).

A szünetben 1-1 volt az állás, mivel nem sokkal a sípszó előtt egy lendületes, rövidpasszos Lazio-támadás végén Pandev ballal, hat méterről helyezett a kapuba.

Az 58. percben Rocchi büntetőjével már a világoskék mezeseknél volt az előny, négy perccel később azonban Perrotta 14 méteres, bal alsóba megküldött lapos lövésével egalizáltak a Farkasok (2-2).

Már mindenki elkönyvelte a döntetlent, amikor a svájci Valon Behrami jóvátette az első gólnál elkövetett hibáját, és egy balról középre emelt labdát 4 méterről vágott a kapuba, kialakítva a 3-2-es végeredményt.

A Roma tehát kikapott, az Inter így a Genoa elleni remijével is 7 pontosra tudta növelni előnyét a táblázaton.

Gólok a Serie A-fordulóból:

Serie A, 29. forduló:
SS Lazio - AS Roma 3-2 (1-1)
Róma, Stadio Olimpico, 78 ezer néző
Lazio: Ballotta - De Silvestri (Mutarelli, 66.), Siviglia, Cribari, Kolarov - Dabo (Mudingayi, 82.), Ledesma, Behrami - Pandev, Bianchi, (Mauri, 72.), Rocchi.
Roma: Doni - Cicinho, Mexes, Juan, Cassetti (Panucci, 88.) - De Rossi, Aquilani - Taddei (Giuly, 66.), Perrotta, Vucinic (Mancini, 83.) - Totti.
gól: Pandev (43.), Rocchi (58. 11-esből), Behrami (90.) illetve Taddei (31.), Perrotta (62.)

AC Milan - Sampdoria 1-2 (0-2)
gól: Paloschi (71.), illetve Maggio (12.), Delvecchio (25.)
kiállítva: Lucchini (90.)

Cagliari - Atalanta 1-0 (1-0)
gól: Acquafresca (18. 11-esből)
kiállítva: Carrozzieri (76. Atalanta)

Catania - Siena 0-0

Empoli - Juventus 0-0