Nem adta meg azt az örömöt a Manchester United az őt üldöző vetélytársaknak, hogy elbukja a hazai pályán játszott rangadóját. A Vörös Ördögök 3-0-ra győzték le a Liverpoolt a Premier League 31. fordulójának egyik szupercsatájában, a vendégek vereségéből kulcsszerepet vállalt a kétszer is bakizó Reina kapus, illetve a magát szövegelés miatt teljesen feleslegesen kiállíttató Mascherano. A londoni derbin a Chelsea Didier Drogba duplájával nyert az Arsenal ellen. A spanyoloknál a Barcelona (a fiatal Krkic duplájának köszönhetően) 4-1-re győzött a Valladoliddal szemben, a Real Madrid viszont otthon botlott a Valenciával szemben, így a fővárosiak előnye négy pontra olvadt a katalánokkal szemben.

A 6. percben Rooney kapott kiváló labdát, lépéselőnybe is került Carragherrel szemben, aki szabálytalanul akadályozta a büntetőterületen belül. Rooney azonban nem esett el, inkább botladozva kapura gyötörte a labdát, Reina pedig védett.

Három perc elteltével újabb MU-villanás, ismét Rooney került a védők mögé, ám az ötös előtt hosszan vette át a labdát, így Reina menteni tudott.

Komoly mezőnyfölényt harcolt ki a MU, a 24. percben Giggs jobb oldali szabadrúgását követően Cristiano Ronaldo került ziccerbe, ám 5 méterről a jobb kapufára passzolt.

A félidő egyetlen valamirevaló Liverpool-lehetőségét a 27. percben jegyezhettük fel, már ha Gerrard 20 méteres, Carrickról a léc fölé pattanó lövését a gólhelyzetek közé számítjuk.

A 34. percben megszerezte a vezetést a sokkal agilisabban futballozó Manchester United. Rooney majdnem a bal oldali szögletzászlótól csavart középre, Reina elképesztő rosszul jött ki, szinte Wes Brown fejét találta el (Skrtel szépen asszisztált mindehhez), a labda pedig a hazai hátvéd nyakáról-hátáról a liverpooli kapu közepébe pattant (1-0).

Forrás: Getty Images

A 44. percben megfogyatkozott a Liverpool, a teljesen feleslegesen reklamáló Mascheranónak mindössze öt másodpercnyi magyarázkodást engedett Steve Bennett játékvezető, majd felmutatta neki a második sárga lapot, s egyből villant a piros is. Az argentin középpályást a társaknak kellett lefogni, mert neki akart menni a bírónak, végül Rafa Benítez edző nyugtatta meg a magáról megfeledkezett játékost.

Benítez kézmozdulatokkal jelezte, ennek a meccsnek lőttek, sokat nem is tévedett. A második félidőben csak az volt a kérdés, mikor születik meg a következő hazai találat. Az 55. percben Rooney hagyott ki ismét nagy helyzetet, s bár akadt egy jó tíz perce a 'Poolnak is, komoly helyzetre nem futotta erejéből

Sőt, Fernando Torres csupán a csodának köszönhette pályán maradását, Vidic elgáncsolásáért ugyanis joggal kaphatta volna meg második sárgáját.

A 79. percben Reina kétszer villant: először nagy bravúrral védte Cristiano Ronaldo három méteres lövését, azonban Nani szögletét követően újra rossz ütemben mozdult ki a labdára, a MU portugál világklasszisa pedig maga mögött hagyva Xabi Alonsót az ötösről csúsztatott a bal sarokba (2-0).

Végleg összeomlott a Liverpool, a 81. percben Nani kapott fantasztikus labdát Rooneytól a 16-os bal sarkánál, majd befelé cselezve visszarúgta a "bőrt" a jobb alsó sarokba (3-0).

A Chelsea hazai környezetben Didier Drogba duplájával nyert a városi rivális Arsenal ellen. A londoni derbin az Ágyúsok Bacary Sagna pályafutása első góljával szerezték meg a vezetést, ám Drogba kétszer is eredményes volt a hajrában, így a Kékek otthon tartották a három pontot.

A két csapat ezzel helyet cserélt a táblázaton, a Chelsea második, míg az Arsenal harmadik.

Eredmény, Premier League, 31. forduló:
Manchester United - Liverpool 3-0 (1-0)
Old Trafford, 76 ezer néző
v.: Steve Bennett
Manchester United: Van der Sar - Brown, Ferdinand, Vidic, Evra - C. Ronaldo, Scholes, Carrick, Anderson (Tevez, 73.) - Giggs (Nani, 73.), Rooney
Liverpool: Reina - Arbeloa, Carragher, Skrtel, Aurelio - Mascherano, Alonso, Kuyt - Gerrard - Babel (Benajun, 66.), Torres (Riise, 82.)
gól: Wes Brown (34.), C. Ronaldo (79.), Nani (81.)
piros lap: Mascherano (44.)

Chelsea - Arsenal 2-1 (0-0)
Stamford Bridge, 41 824 néző
v.:: Mark Clattenburg
Chelsea: Cudicini - Essien, Carvalho, Terry, Ashley Cole - Ballack (Belletti, 70.), Makelele (Anelka, 70.), Lampard, Joe Cole (Obi, 88.) - Drogba, Kalou.
Arsenal: Almunia - Sagna (Diaby, 72.), Toure, Gallas, Clichy - Eboue, Fabregas, Flamini (Bendtner, 88.), Hleb - Adebayor, Van Persie (Walcott, 76.)
gól: Drogba (72., 81.), illetve Sagna (59.)