Egy szurkoló halála miatt elmaradt a Juventus-Parma mérkőzés az olasz labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában. A két klub - az olasz szövetség hozzájárulásával - lemondta a találkozót. A forduló nyertese az Udinese volt, amely 3-1-re legyőzte a negyedik helyezett Fiorentinát, és ezzel három pontra megközelítette a firenzeieket, a Milan ugyanakkor ismét otthon szenvedett vereséget, ezúttal az Atalanta fricskázta meg a piros-feketéket. Angliában a Liverpool Fernando Torres góljával gyűrte le a városi derbin az Evertont, a Chelsea a Middlesbrough ellen aratott egygólos győzelmet, a Newcastle pedig a Tottenham vendégeként rúgott egy négyest. A Bundesligában a vasárnap pályár lépő magyar érdekeltségű csapatok mindössze egy pontot szereztek, Huszti Szabolcs a Hannover színeiben ikszelt a bajnok Stuttgart ellen, míg Dárdai Pál valamivel kevesebb mint egy órát játszott a Cottbus ellen zakózó Herthában. Spanyolországban a Real Madrid hat ponttal meglépett a Villarrealtól, mivel 3-1-re verte a Sevillát, a Valencia pedig megint otthon égett, ezúttal a Mallorcától kapott ki Ronald Koeman együttese 3-0-ra.

A helyi televízió beszámolója szerint a vendégcsapat drukkerét egy Torinóhoz közeli autópálya-pihenőben elütötte egy busz. Amint az utóbb kiderült, a két csapat szurkolói közül néhányan szóváltásba keveredtek egymással, s a tragédia akkor következett be, amikor a Juventus-szurkolókat szállító busz vezetője meg akart fordulni járművével, hogy a nagyobb bajt megelőzendő a drukkerekkel elhagyja a helyszínt.

"Nyilvánvalóan nem vette észre, hogy a busz előtt áll egy drukker, akit így elütött" - közölte Alessandria Ovest, az autópálya rendőrség szóvivője. A szerencsétlenül járt, 28 éves Matteo Bagnaresit gyorsan kórházba szállították, de mire odaértek vele, már elhunyt. A két érintett klub - az olasz szövetség hozzájárulásával - lemondta a találkozót. A többi mérkőzés a program szerint elkezdődött, mindenhol egyperces csenddel emlékeztek a meghalt szurkolóra.

Tavaly novemberben egy autópálya-pihenőben rendőrök öltek meg egy Lazio-szurkolót, amelynek hatására országszerte kisebb szurkolói zavargások törtek ki.

A többi pályán azért rendeztek mérkőzéseket, s akadt köztük meglepetéseredménnyel végződő is. Borzalmas játékkal vereséget szenvedett az AC Milan, amely a San Siróban kapott ki 2-1-re az Atalantától. Az első félórában még csak-csak reménykedett a hazai közönség, ám a 32. percben az addig is agilisabban futballozó bergamóiak szereztek vezetést.

A milánói meccs összefoglalója:

Tissone forgolódott az ellenfél térfelén az oldalvonalnál, majd kigratta Ferreira Pintót, aki jobbról kiválóan centerezett, Floccari négy méterről lőtt, Kalac hatalmasat védett, a magasra felperdülő labdát azonban Floccari a jobb kapufa tövétől a hálóba belsőzte (0-1).

Tíz perccel később a teljes Milan védelem mattot kapott. Egy előre vágott labdát Nesta öregurasan várt, Floccari ellopta előle, majd keresztül vezetve a labdát a 16-os előterében önzetlenül Langella elé tálalt, aki előbb átemelte a becsúszó Oddót, majd 10 méterről a kiszolgáltatott Kalac mellett a jobb alsó sarokba bombázott (0-2).

A szünetben Carlo Ancelotti megpróbált változtatni, Favalli helyére Kaladze, Gilardino helyére Paloschi állt, s utóbbi kiváló játékának köszönhetően kétszer is megzördült a háló - ám a játékvezető Seedorf gólját les, Ambrosini fejesét pedig kapustámadás miatt érvénytelenítette.

A 85. percben aztán Maldini érkezett jól egy jobb oldali beadásra, fejesét Coppola csúnyán bevédte (1-2).

Az utolsó percben megkapta az esélyt az egyenlítésre a hazai együttes, Paloschit ugyanis elgázolták a büntetőterületen belül. A 11-est Pirlo félmagasan a jobb sarok felé küldte, Coppola azonban bravúrral védett, megőrizve csapata 2-1-es győzelmét.