PSV-bánat, Bayern-ötös, MU-fordítás

Nem sikerült bebiztosítani a holland bajnoki aranyérmet a PSV Eindhoven labdarúgócsapatának, amelynek szurkolói fiestára készültek, végül be kellett érniük egy kiszenvedett 1-1-es döntetlennel. A nagy rivális Ajax mérkőzése elmaradt, Groningenben ugyanis a szurkolók felgyújtották a lelátót. Örömteli, hogy jól ment Vadócz Krisztiánnak és Bodor Boldizsárnak, mindkét magyar légiós góllal vette ki a részét a NEC Nijmegen, illetve a Roda diadalából. Az olasz bajnokság vasárnapi rangadóján az AS Roma úgy nyert 3-1-re az Udinese otthonában, hogy 1-0-s hazai vezetésnél két játékosa majdnem összeverekedett a pályán, de a Farkasok nem tudtak közelebb kerülni az Interhez, mivel a címvédő elintézte a Fiorentinát. Angliában a Manchester 0-1-ről fordítva gyűrte le az Arsenalt a szuperrangadón, míg a Liverpool megerősítette negyedik helyét a Blackburn elleni 3-1-gyel. A Bundesligában a Bayern 5-0-ra kiütötte a Dortmundot, a bajorok már 22 perc alatt négygólos előnyre tettek szert, és lassan hűthetik a pezsgőket. A Real Madrid a 19. perctől emberhátrányban játszott a Murcia ellen, de a királyi gárda végül kiszenvedte a győzelmet Wesley Sneijder álomszép góljával.

A Serie A 33. fordulójának vasárnapi mérkőzései közül a bajnokság második helyén álló AS Roma udinei vendégjátéka ígérkezett rangadónak.

Az első félidő lagymatag játszadozása után a második játékrészben felpörögtek az események. Az 52. percben Dossena balról beadott labdája elől Panucci érthetetlen módon lehúzta a fejét, az érkező Di Natale pedig 3 méterről a kapuba bólintott (1-0).

A találatot követően Panucci kérdőre vonta kapusát, Donit miért nem jött ki a beadásra, a csapattársak szóváltása aztán mutogatásba és lökdösődésbe torkollott, Mexesnek kellett közbeavatkoznia, s szétválasztani a feleket.

Válaszul Totti akár egyenlíthetett is volna, ám egy jobb oldali beadásra hiába érkezett jól, a játékvezető akadályozta, így a léc fölé durrantott. Totti persze nem hagyta mindezt szó nélkül, reklamálásért Rizzoli felmutatta neki a sárga lapot.

Az 54. percben ha lehet, még nagyobb ziccer maradt ki: De Rossi 25 méteres lövését Handanovic óriási bravúrral elvetődve védte, a kipattanóra Vucinic és Totti együtt rajtolt, a montenegrói csatár hagyta a csapatkapitánynak, aki 5 méterről elképesztő rosszul találta el a labdát, s gól helyett csak bedobás lett belőle...

Az 57. percben Cicinho jobb oldali beadását Coda saját kapufájára lőtte, a másik oldalon Pepe szabadult meg őrzőjétől, de a jobbösszekötő helyéről megeresztett lövését Doni bravúrral tolta ki.

A 64. percben egyenlített a Roma, Pizarro okosan emelt a védők mögé, Vucinic - Pepe szorításában - mellel maga elé tette a labdát, majd estében, jobbal a bal sarokba lőtt (1-1).

Újabb hat perc elteltével, már a fővárosiaknál volt az előny, De Rossi passzát Taddei váltotta gólra (1-2). Az Udinese ugyan mindent egy lapra feltéve rohamozott, ám a 90. percben Giuly eldöntötte a három pont sorsát: a francia cserejátékos Brighitől kapott pontos passzt, s kilőtte a bal alsó sarkot (1-3).

Giuly gólja mindent eldöntött az udinei meccsen:

A Roma győzelme miatt fel volt adva a lecke a listavezető Internek, amely az UEFA-kupa-elődöntős, negyedik helyezett Fiorentinát látta vendégül. Vieira révén az Inter előtt adódott az első lehetőség, a francia középpályás lövése Ujfalusi lábán irányt változtatva vágódott a léc fölé. Aztán ismét Vieira villant, egy szöglet után 7 méterről fejelt, de Frey óriási bravúrral hárított.

A Fiorentina a 20. perc után kezdett éledezni, Mutu távoli lökete még nem találta el a kaput, de aztán a román támadó egy szép szóló végén már Júlio César mellett is elvitte a labdát, ám éles szögből elengedett emelését a közben feltápászkodó Inter-kapus védte.

A másik oldalon Frey továbbra is kegyelmi állapotban repkedett a lécek között, Cruz két fejesénél is hatalmasat védett. A második félidő 10. percében azonban már ő is tehetetlen volt, Maicon passza után Vieira került meg egy firenzei védőt, de a beadásába beleléptek, Vieira pókfocis mozdulattal ismételt, és középen Cambiasso emelt a léc alá az ötösről (1-0).

Hét perccel később Cruz parádés ütempasszal indította Balotellit, és a 17 éves tehetség higgadtan gurított a hálóba Frey mellett (2-0). A hátralévő időben a milánóiak már nem nagyon akartak focizni, a vendégek pedig csak erőlködtek, a végén még Mutu lapos suhintását, és Vieri közeli stukkolását védte Júlio César, ezzel az Inter őrzi négypontos előnyét, a Fiorentina pedig szintén négy egységgel előzi meg az ötödik Milant, ha így marad, akkor a Violák nyáron készülhetnek a BL-selejtezőre.