A labdarúgó Soproni Liga 6. fordulójának szombati játéknapján az Újpest hazai pályán 4-3-ra verte az újonc Kecskemétet. A vendégcsapat 2-0 és 3-2 után is egyenlíteni tudott, Kabát Péter hajrában esett második góljára azonban már nem volt válasza.

Soproni Liga, 6. forduló:
Újpest - Kecskemét 4-3 (2-0)
Szusza Ferenc Stadion, 5212 néző
v.: Kassai
Újpest: Balajcza - Dudic, Cutuk, Lipták, Mijadinoski - Sándor, Bozic (Kiss Z., 72.), Korcsmár, Remili (Jucemar, 58.) - Simon (Széki, 65.), Kabát
Kecskemét: Mitrovic - Schindler, Farkas I., Grkinic, Lovric - Cukic, Némedi (Litsingi, a szünetben), Alempijevic, Savic (Menyhárt, a szünetben) - Csordás (Rusvay, 85.), Yannick
gól: Cutuk (8.), Bozic (20.), Kabát (74., 88.), illetve Litsingi (67.), Csordás (71., 80. a másodikat 11-esből)
sárga lap: Mijadinoski (22.), Sándor (56.), Bozic (74.), Kabát (89.), Széki (90.), illetve Grkinic (60.), Cukic (83.), Mitrovic (84.)

Az Újpest történetének 2723. elsőosztályú mérkőzését játszotta, amivel az örökranglista első helyére lépett, megelőzve ezzel az ősi rivális Ferencvárost, amely egymást követően harmadik idényében szerepel a másodosztályban. A mérföldkőnek számító összecsapás előtt a lila-fehér klub köszöntette a közel- és a régmúlt legendás újpesti játékosait: a sort Göröcs János zárta, akit a mérkőzést követően a IV. kerület díszpolgárává avatnak.

Meglehetősen poroszkálós hangulatban kezdődött az összecsapás, de az Újpest így is nagyon hamar megszerezte a vezetést: a hetedik percben Kabát tekert középre egy szabadrúgást, a kecskeméti védők egymásra vártak, az előrehúzódó Cutuk pedig könnyedén passzolt Mitrovic kapujába.

Az iram továbbra sem nőtt, nem úgy az újpesti előny, mégpedig a 19. percben, amikor is Bozic jó 25 méterről eleresztett lövése a jobb kapufa belső lapjának segítségével jutott a hálóba.

A kecskemétiek nem adták fel, és elsősorban alacsony, de jól cselező kameruni légiósuk, Yannick révén többször is helyzetet tudtak kialakítani Balajcza kapuja előtt, de egyenlíteniük - ekkor még - nem sikerült.

A második félidőben egyre nagyobb fölénybe került a vendégcsapat, és a játékrész derekén három perc alatt szerzett két góllal ki is egyenlített. Előbb Litsingi gyötörte a kapuba a csereként beállt Menyhártról eléje kerülő labdát, majd a védőktől egyáltalán nem zavart Csordás zúdított hatalmas lövést a kapu bal oldalába.

A hajrában új erőre kapott a lila-fehér együttes és Kabát Péter találatával újra magához vette az előnyt, de néhány pillanat múlva a Dudic kezezése után megítélt büntetőből Csordás egalizált. A televíziós visszajátszás alapján Dudic nem ért kézzel hozzá a labdához.

Az utolsó tíz perc még tartogatott újabb fordulatot: Kabát két perccel a rendes játékidő vége előtt egy nagyszerű betörés után talált a hálóba, eldöntve ezzel a három pont sorsát.