Mindhárom topligás párharc a hazai csapat kétgólos sikerét hozta a labdarúgó UEFA-kupa csoportkörének első fordulójában. A Premier League-ben sereghajtó Tottenham Hotspur a Serie A-ban második Udinese otthonában kapott ki, a Schalke 04 a Paris Saint-Germaint, a Sevilla pedig a Stuttgartot győzte le, az andalúzok két perc alatt döntötték el a meccset.

Ugyancsak a pályaválasztó magabiztos győzelmével zárult a CSZKA Moszkva-Deportivo La Coruna, a Nancy-Feyenoord és a Braga-Portsmouth mérkőzés, mindhárom találkozón 3-0 lett a végeredmény. Az angol csapatok becsületét az Aston Villa mentette meg, amely Birminghamban győzött az Ajax Amsterdam ellen.

Ami a magyar érdekeltségű csapatokat illeti, a Dárdai Pállal felálló Hertha Berlinben ikszelt a Benficával, a NEC Nijmegen Babos Gáborral a kapujában 3-2-re kikapott Zágrábban. Dárdait a szünetben lecserélték, Babos végigvédte a 90 percet.

A sorozat legnagyobb esélyese, az AC Milan könnyed győzelemmel kezdte a csoportkört, a piros-feketék a Heerenveen vendégeként nyertek 3-1-re. A Sampdoria Belgrádból hozta el a három pontot, így az olasz együttesek százszázalékos mérleggel zárták a játéknapot.

UEFA-kupa, csoportkör, 1. forduló, A csoport:
Twente Enschede (holland) - Racing Santander (spanyol) 1-0 (1-0)
Denneboom (6.)

Schalke 04 (német) - Paris Saint-Germain (francia) 3-1 (2-0)
Mabiala (12., öngól), Kuranyi (39.), Altintop (69.), illetve Chantome (92.)

Forrás: MTI
Mabiala és Kuranyi egyaránt betalált a PSG kapujába

B csoport:
Galatasaray (török) - Olimpiakosz Pireusz (görög) 1-0 (1-0)
Kewell (25.)

Hertha BSC (német) - Benfica (portugál) 1-1 (0-0)
Pantelic (74.), illetve Di María (51.)

C csoport:
FC Sevilla (spanyol) - VfB Stuttgart (német) 2-0 (2-0)
Romaric (15.), Renato (16.)

Partizan Beograd (szerb) - Sampdoria (olasz) 1-2 (1-1)
Diarra (34.), illetve Bonazzoli (20.), Dessena (55.)

D csoport:
Dinamo Zagreb (horvát) - NEC Nijmegen (holland) 3-2 (1-1)
Mandzukic (3.), Balaban (81.), Vrdoljak (84.), illetve Carlos (23., öngól), Janssen (78.)

Udinese (olasz) - Tottenham Hotspur (angol) 2-0 (1-0)
Di Natale (24., 11-esből), Pepe (86.)
kiállítva: O'Hara (57., Tottenham)

E csoport:
Heerenveen (holland) - AC Milan (olasz) 1-3 (0-2)
Pranjic (85., 11-esből), illetve Jong-a-Pin (19., öngól), Gattuso (23.), Inzaghi (69.)

SC Braga (portugál) - Portsmouth (angol) 3-0 (1-0)
Aguiar (8.), Cuesta (46.), Alan (87.)

F csoport:
MSK Zilina (szlovák) - Hamburger SV (német) 1-2 (0-2)
Rilke (69.), illetve Petric (16.), Olic (45 + 1.)

Aston Villa (angol) - Ajax Amsterdam (holland) 2-1 (2-1)
Laursen (8.), Barry (45.), illetve Vermaelen (22.)

G csoport:
Köbenhavn (dán) - Saint-Etienne (francia) 1-3 (0-2)
Santin (59., 11-esből), illetve Gomis (2.), Perrin (37.), Payet (65.)

Rosenborg Trondheim (norvég) - FC Bruges (belga) 0-0

H csoport:
CSZKA Moszkva (orosz) - Deportivo La Coruna (spanyol) 3-0 (2-0)
Dzagojev (9., 12.), Love (60.)

Nancy (francia) - Feyenoord (holland) 3-0 (0-0)
Zerka (48.), Feret (54.), Helder (85.)

Ebben a szakaszban minden csapat kétszer-kétszer játszik otthon, illetve idegenben, és a csoportok első három helyezettje jut tovább. A mérkőzéseket december 18-ig bonyolítják le.