A Lazio a Cataniát, a Milan pedig a Napolit verte hajrágóllal a Serie A-ban, a milánóiak - mivel az Udinese nem tudta legyőzni a Geniát - diadalukkal élre álltak. A Hajnal Tamás nélkül felálló Dortmund hátrányba került, ám - Mohamed Zidan találatával - egyenlített a Bochum elleni Bundesliga-bajnokin. A Bolton két góllal jobbnak bizonyult a Manchester Citynél Angliában, s jelenleg 17. a Premiership táblázatán. A Real Madrid mindössze 1-1-et ért el az Almería vendégeként a spanyol Primera Divisiónban, a Barcelona így pontelőnnyel vezet a Villarreal előtt, Raúlék csak harmadikok.

A Lazio az idény meglepetéscsapatát, a Cataniát fogadta a Serie A 10. fordulójában. Sokáig hasztalanul rohamoztak a fővárosiak, a Catania ugyanis, Bizzarri kapussal az élen, szívósan védekezett. Az első félidőben Pandev lövését fogta a szicíliaiak argentin portása, akit Mauri sem tudott meglepni. A Catania egy-két kontrával próbálkozott, de nem nagyon riogatta a rómaiakat, a legígéretesebb próbálkozás Mascara nevéhez fűződik, aki Plasmati lefejelt labdáját lőtte három méterrel a bal sarok mellé.

A fordulás után Zarate tömte jobbnál-jobb labdával a társakat, de Pandev előbb a jobb sarok mellé bólintott, majd közelről Bizzarriba lőtt. A 85. percben viszont megtört a jég, ismét Zarate volt az előkészítő, aki a csereként beállt Foggia elé emelt, aki az átvétel után ballal a jobb alsóba tüzelt 13 méterről. A Lazio ezzel a győzelemmel az ötödik helyre jött fel a tabellán.

Az Udinese nem tudott nyerni a Genoa ellen, és így csak több rúgott góljának köszönhetően előzi meg az Intert. A Zebrák korán vezetést szereztek D'Agostino büntetőjével, de a Genoa a második félidő derekán Diego Milito és Sculli révén villámgyorsan fordított. A friuliak azért egy pontot otthon tartottak, mert az utóbbi hetekben remek formát mutató Quagliarella Pepe beadása után a hálóba talált, sőt a hajrában mindkét csapat eldönthette volna a meccset, végül azonban maradt a 2-2.

A Siena már a Milan dolgát is nagyon megnehezítette a hétközi fordulóban, most pedig értékes skalppal gazdagodott, mert a toszkán derbin 1-0-ra verte a Fiorentinát. Megszerezte második győzelmét a Sampdoria, amely a 85. percben törte meg a Torino ellenállását, a Palermo pedig úgy intézte el 3-0-ra a Chievót, hogy szinte az egész második félidőt tíz emberrel játszotta Bresciano kiállítása miatt.

A Bologna hiába vezetett sokáig 1-0-ra a Cagliari otthonában, a szárdok Aquafresca révén még a szünet előtt egyenlítettek, utána pedig hengereltek, a vége 5-1, így az első pontját a hatodik fordulóban gyűjtő alakulat szépen araszolgat felfelé a tabellán.

A Milan nagyon sokáig nem bírta feltörni a Napoli védelmét, pedig a 44. perctől emberelőnyben futballozott. A 85. percben igencsak vitatható tizenegyest kaptak a milánóiak, ám Kaká büntetőjét kivédte a vendégkapus. Két percre rá mégis megszületett a győzelmet érő találat: Ronaldinho bal oldalról, éles szögből lőtt a kapu elé szabadrúgásból, s a Napoli-játékos Denis fején megpattanó labda a kapuban kötött ki. Diadalával - négy év után először - ismét vezeti a Serie A-t a Carlo Ancelotti-alakulat.

Serie A, 10. forduló:
Atalanta - Lecce 0-0
piros lap:
Valdes (67., Atalanta)

Cagliari - Bologna 5-1 (1-1)
gól: Aquafresca (44., 51.), Conti (48.), Jeda (68., 84.), illetve Di Vaio (18.)

Lazio - Catania 1-0 (0-0)
gól: Foggia (85.)

Palermo - Chievo 3-0 (3-0)
gól: Miccoli (23., 11-esből), Kjaer (37.), Cavani (45+1.)
piros lap: Bresciano (47., Palermo)

Sampdoria - Torino 1-0 (0-0)
Bellucci (85.)

Siena - Fiorentina 1-0 (0-0)
gól: Hardzsa (76.)

Udinese - Genoa 2-2 (1-0)
gól: D'Agostino (4., 11-esből), Quagliarella (78.), illetve D. Milito (64., 11-esből), Sculli (67.)

Milan - Napoli 1-0 (0-0)