A Roma megnyerte, a PSV elbukta

2008.11.16. 22:19

Az AS Roma megnyerte a Serie A fővárosi futballderbijét a Lazio ellen, a Milan Kaká 11-esével verte a Chievót, az élen továbbra is az Inter áll. A Premier League-ben a Middlesbrough az Evertonnal (1-1), a Halmosi Pétert a hajrában bevető Hull City pedig a Manchester Cityvel (2-2) döntetlenezett. Spanyolországban Vadócz Krisztián Osasunája Bilbaóban bukott, a Barcelona a Huelva vendégeként nyert, a Villarrealtól a Málaga lopott pontot. A holland bajnokság rangadóján az Ajax 4-1-re legyőzte a PSV-t, az eindhoveniek magyar légiósa, Dzsudzsák Balázs kispados volt.

Az Ajax-PSV mérkőzés minden helyzetben rangadónak számít Hollandiában, ezúttal az összecsapás előtt az amszterdamiak a harmadik, az eindhoveniek a hatodik helyet foglalták el a tabellán. A két kirakatcsapat januári összecsapásán a PSV első gólját szerző Dzsudzsák Balázst ezúttal kihagyta a kezőből Huub Stevens, a másik oldalon a hat találatával házi gólkirálynak számító Klaas-Jan Huntelaar hiányzott sérülés miatt.

Erőteljesen kezdett az Ajax, a második percben Suárez beadása helyzetben találta Bakircioglut, akit azonban Isaksson megzavart, így a labda a török származású svéd légiós fejéről a léc fölött hagyta el a játékteret. Suárez lapos lövésénél Isaksson védett biztosan, majd a 25. percben jött az első játékrész egyetlen PSV-helyzete: Wuytens beadásáról középen lemaradtak, de így lett jó a hosszú oldalon becsúszva érkező Kovermansnak, Vermeer kapus azonban menteni tudott. Két perc múlva megszerezte a vezetést az Ajax: Emanuelson passzolt Rommedahlhoz, a dán szélső Suárez elé tálalt, aki ballal átvette a labdát, majd jobbal, 10 méterről a jobb sarokba bombázott (1-0).

A szünet előtt Isaksson számította el magát egy jobboldali beadásnál, szerencséjére a mögötte üresen érkező Bakircioglut meglepte az ajándékba kapott lehetőség, így nem találta el a labdát, pedig az üres kapuval állt szemben. A fordulás után is a hazai gárda volt aktívabb, Suárez két védő között hámozta át magát, de ballal a bal kapufa mellé helyezett. Szinte a semmiből egyenlített a PSV az 56. percben, Oleguer Bakkalt ugyan lebirkózta, de a lendületből érkező Lazovic lecsapott a labdára, egy szemtelen lövőcsellel elküldte a kapust, majd középre gurított, és Afellay két lépésről a hálóba passzolt (1-1).

Koevermans Vermeert megmozgató lövésénél úgy tűnt, hogy még a győzelem is elérhető közelségben van a vendégek számára, de a 74. percben már megint az Ajaxnál volt az előny: Gabri felívelését Suárez Emanuelson elé fejelte, aki ballal előbb kiosztott egy esernyőt, majd jobbal, dropból lőtt, Isaksson ugyan ezt a löketet bravúrral kitolta, de a kipattanót az érkező csereember, Szulejmani közelről bepofozta (2-1). Négy perc múlva már kettővel ment Van Basten csapata, Emanuelson szöglete a hosszú oldara került át, ahol Suárez levette a labdát, majd izomból középre lőtte, és Pieters testéről a PSV kapujába került a bőrgolyó, öngól (3-1).

A legvégén a csereként beállt Leonardo adta meg a kegyelemdöfést, kihasználta az eindhoveni védelem sokadik szerencsétlenkedését, és ballal a bal alsóba küldte a labdát, kialakítva a 4-1-es végeredményt.