Összeeresztettük Dzsudzsák Balázst, Gera Zoltánt és a brazil futballzsonglőröket. A PSV légiósa a Heracles elleni holland bajnokin lőtt remekül a léc alá, Gera Zoltán Észak-Írország ellen szerzett bombagólt, míg a brazil válogatott Portugáliát verte 6-2-re, és Maicon, valamint Elano rendkívül pimasz góllal üzent Cristiano Ronaldó(ék)nak, hogy a legszebb focit azért még mindig a brazilok játsszák. A hét végén Ronaldinho - immáron Milan-mezben - azt is megmutatta, hogyan kell szépen és jól szabadrúgást lőni, de hogy az egykori aranylabdásé, valamelyik magyar játékosé vagy éppen Tottié volt-e az elmúlt hét legszebb gólja, arról ezúttal is olvasóink döntenek szavazataikkal.

Milyen jó, hogy elfogultság nélkül magyar játékossal kezdhetjük legfrissebb 10-es listánkat. A belfasti jéghideg éjszakában Gera Zoltán 22 méteres bombával tette biztossá a magyar válogatott diadalát. Két vb-selejtezős siker után 2-0-ra legyőzte Észak-Írországot a Koeman-csapat, s még ha a szerdai diadal "csak" barátságos meccsen született is, tény, hogy szép lett a futballévzáró.

192401outform.html400350

A csütörtök hajnali brazil-portugál találkozónak sem volt tétje, ennek ellenére nem biztos, hogy Cristiano Ronaldo a lefújás után bosszúság nélkül távozott Rio de Janeiróból, és vidáman dúdolgatott az óceán feletti repülőúton. A barátságos ugyanis 6-2-es hazai sikerrel végződött, azaz óriási verést kaptak az európai "nyelvrokonok" a selecaótól.

A brazil örömfoci két, talán legszebb pillanata Maicon, illetve Elano nevéhez fűződött. Maicon gyönyörű brazil labdajáratás után cimbalomszögből bombázott a kapus háta mögött a hálóba, megszerezvén a harmadik hazai találatot.

192402outform.html400350

Elano sem ijedt meg a kiszorított helyzettől, 4-2-es állásnál a 16-os jobb oldaláról óriási gólt lőtt a hosszúba, volt is nagy ünneplés, pedig ez még nem is az utolsó brazil gól volt.

192403outform.html400350

Fabián Monzón, a Betis 21 éves argentin védője a Sporting Gijon ellen 33 méterről lőtt a bal felső irányába, s kifelé csavarodó löketéből egyenlítő találat lett. A vendég sevillaiak végül 2-1-re meg is nyerték a találkozót (00:15-nél tekinthető meg a Monzón-gól).

192404outform.html400350

Ha becsuknánk a szemünket, s csak a rendkívül lelkes olasz riportert hallgatnánk, már abból lejönne, hogy valami nagy dolog történ a Lecce-Roma meccs 49. percében. Nos, a szpíker Francesco Totti átemeléses gólját ünnepelte hosszas csatakiáltásokkal, persze azért nézni is élmény az akciót. A Farkasok 3-0-ra diadalmaskodtak.

192405outform.html400350

Ezequiel Lavezzi remekbe szabott szabadrúgásgóljának hat percig örülhettek a Napoli-drukkerek, a vendég Cagliari ugyanis az utolsó pillanatban 2-2-re hozta a meccset. (A cseles csavarást 00:26-nál lehet megcsodálni.)

192406outform.html400350

Nagyon hasonlít az előző gólhoz Ronaldinhóé: szintén tökéletes rúgótechnikával tekert a bal pipába a Torino-Milan bajnokin, ráadásul ő is a mérkőzés harmadik találatát szerezte, a végeredmény pedig itt is 2-2 lett.

192407outform.html400350

A Hamburg-Werder Bundesliga-találkozó nyerő embere a horvát Ivica Olic volt, aki 1-1-nél a 74. percben ballal irtózatos gólt ragasztott a jobb felső sarokba, győzelemre vezetve ezzel a vendéglátókat.

192408outform.html400350

A holland bajnokság PSV-Heracles (4-0) összecsapásán két szép gólt is láthatott az eindhoveni publikum.

Francisco Rodriguez szerezte az első PSV-találatot: négy igazítás után 25-ről gondolt egyet, és nagyon nagy gólt lőtt a bal kapufa mellé (a videón 2:55-nél látható).

A magyar válogatott Dzsudzsák Balázsnak már 3-0-s vezetésnél jött meg a kedve a gólszerzéshez, és egy lendületes hazai támadás végén ballal, 13 méterről lőtt a léc alá (06:00-nál nézhető meg).

Rodriguez gólja tetszett

192409outform.html400350

Dzsudzsáké volt a legszebb

192410outform.html400350

Az elmúlt héten a Manchester United új tinisztárja, Danny Welbeck könnyedén megnyerte a gólszépségversenyt - ezzel a góllal.