Babos Gábor csapata, a NEC Nijmegen hazai pályán szenvedett egygólos vereséget a Tottenham Hotspurtől a labdarúgó UEFA-kupa csoportkörének harmadik fordulójában. A válogatott kapus végigvédte a találkozót. Az AC Milan a Portsmouth vendégeként ért el  2-2-es döntetlentt.

A forduló rangadóját az E csoportban rendezték, ahol az angol Portsmouth az olasz Milant fogadta. Az első félidőben a milánói gárda volt aktívabb, a védelem leszerelte a Crouch megjátszására irányuló támadásokat, elöl azonban a befejezéseknél nem volt szerencséje.

A 11. percben Sevcsenko szabadrúgása a sorfalról lepattant, Inzaghi éppen arra járt, de lövése a bal kapufáról a visszavetődő James kezei közé csorgott.

A 26. percben, Inzaghi kapott kiváló indítást, a labda egy hazai védőn megpattanva került a leshatárról kilépő támadó elé, James feleslegesen indult ki kapujából, az átemelt labda azonban a felső lécre, onnan pedig a háló tetejére hullott.

A második játékrészre erősített a Portsmouth, s a 61. percben góllá érett a nyomás. Kanu szelídített meg egy labdát az alapvonalnál, visszagurítását Johnson a 16-os jobb oldali vonalától középre tekerte, a berobbanó Kaboul pedig a hálóba bólintott (1-0).

A 73. percben tovább növelte előnyét a Portsmouth: egy már megszerzett labdát Antonini elveszített a balhátvéd helyén, Glen Johnson lecsapott rá, két csel után középre kanyarított, az érkező Kanu pedig estében két méterről a léc alá lőtt (2-0).

A 78. percben Seedorf bal oldali beadását Inzaghi csukafejessel a jobb kapufára fejelte.

A 84. percben a csereként pályára lépő Ronaldinho 25 méteres szabadrúgásból bombagólt ragasztott a bal felsőbe (2-1). S még nem volt vége, a 92. percben Zambrotta tett pompás labdát Inzaghi elé, aki három kapufája után a negyedik ziccerét nem hibázta el, pontot mentve ezzel csapatának (2-2).

UEFA-kupa, csoportkör, 3. forduló:
A csoport:
Schalke (német) - Manchester City (angol) 0-2 (0-1)
Benjani (32.), Ireland (66.)

Paris St. Germain (francia) - Santander (spanyol) 2-2 (2-1)
Kezman (5.), Luyindula (32.), illetve Traore (39., öngól), Colsa (56.)

szabadnapos: Twente Enschede (holland)

Az állás: 1. Manchester City 6 opnt/2 mérkőzés, 2. Schalke 4/3, 3. Twente 3/2, 4. Santander 2/3, 5. Paris St. Germain 1/2

B csoport:
Galatasaray (török) - Metaliszt Harkov (ukrán) 0-1 (0-0)
Edmar (81.)

Olimpiakosz (görög) - Benfica (portugál) 5-1 (4-1)
Galletti (1.), Patszacoglu (18.), Diogo (24., 53.), Belluschi (44.), illetve Luiz (33.)

szabadnapos: Hertha (német)

Az állás: 1. Galatasaray 6 pont/3 mérkőzés, 2. Metaliszt Harkov 4/2, 3. Olimpiakosz 3/2, 4. Hertha 2/2, 5. Benfica 1/3

C csoport:
Sampdoria (olasz) - Stuttgart (német) 1-1 (1-1)
Sammarco (39.), illetve Marica (5.)

Partizan Beograd (szerb)-Standard Liege (belga) 0-1 (0-1)
Samargo (36.)

szabadnapos: Sevilla (spanyol)

Az állás: 1. Standard Liege 6 pont/2 mérkőzés, 2. Sampdoria 4/2 (3-2), 3. Stuttgart 4/3 (3-3), 4. Sevilla 3/2, 5. Partizan Beograd 0/3

D csoport:
NEC Nijmegen (holland) - Tottenham Hotspur (angol) 0-1 (0-1)
O'Hara (14.)

Dinamo Zagreb (horvát) - Szpartak Moszkva (orosz) 0-1 (0-0)
Szaenko (75.)

szabadnapos: Udinese (olasz)

Az állás: 1. Tottenham 6 pont/3 mérkőzés (5-2), 2. Udinese 6/2 (4-1), 3. Szpartak Moszkva 3/2 (2-2), 4. Dinamo Zagreb 3/3 (3-7), 5. NEC Nijmegen 0/2

E csoport:
Portsmouth (angol) - AC Milan (olasz) 2-2 (0-0)
Kaboul (61.), Kanu (73.), illetve Ronaldinho (84.), Inzaghi (92.)

Braga (portugál) - Wolfsburg (német) 2-3 (1-1)
Ricardo Costa (6., öngól), Meyong (49.), illetve Dzeko (24.), Misimovic (83., 94., az elsőt 11-esből)

szabadnapos: Heerenveen (holland)

Az állás: 1. AC Milan 7 pont/3 mérkőzés, 2. Wolfsburg 6/2, 3. Braga 3/3, 4. Portsmouth 1/2, 5. Heerenveen 0/2

F csoport:
Zilina (szlovák) - Slavia Praha (cseh) 0-0

Hamburg (német) - Ajax Amsterdam (holland) 0-1 (0-0)
Leonado (77.)

szabadnapos: Aston Villa (angol)

Az állás: 1. Aston Villa 6 pont/2 mérkőzés (3-1), 2. Ajax 6/3 (3-2), 3. Hamburg 3/2, 4. Slavia Praha 1/2 (0-1), 5. Zilina 1/3 (1-3)

G csoport:
FC Bruges (belga) - St.Etienne (francia) 1-1 (0-1)
Vargas (49.), illetve Gigliotti (44.)

Rosenborg (norvég) - Valencia (spanyol) 0-4 (0-1)
Mata (21.), Hernandez (76.), Baraja (87.), Joaquin (90.)

szabadnapos: Köbenhavn (dán)

Az állás: 1. St. Etienne 7 pont/3 mérkőzés, 2. Valencia 4/2, 3. FC Bruges 2/2, 4. Köbenhavn 1/2 (2-4), 5. Rosenborg 1/3 (0-7)

H csoport:
CSZKA Moszkva (orosz) - Lech Poznan (lengyel) 2-1 (2-0)
Dzsagojev (31.), Zsirkov (45.), illetve Stilic (66.)

Deportivo (spanyol) - Feyenoord (holland) 3-0 (1-0)
Lopo (29.), Hofland (50., öngól), Guardado (51.)

szabadnapos: Nancy (francia)

Az állás: 1. CSZKA Moszkva 9 pont/3 mérkőzés - már továbbjutott, 2. Nancy 4/2, 3. Deportivo 3/2, 4. Lech Poznan 1/2, 5. Feyenoord 0/3