A Sunderland magyar kapusa, Fülöp Márton 90 percen át bírta kapott gól nélkül a Manchester United ellen, a ráadásban azonban a címvédő egy szerencsés Vidic-góllal győzni tudott az Old Traffordon. Gera Zoltán - az idény során először - egyetlen percet sem játszott a Fulhamben, s csapata Londonban 1-1-es döntetlent ért el a vendég Manchester City ellen. A Liverpool, Chelsea, Arsenal trió egyaránt nyert, csakúgy, mint a Halmosi Pétert a 86. percben bevető Hull City, amely 0-1-ről fordítva verte a Middlesbrough-t.

Változatos mérkőzésen 1-1-es döntetlent ért el egymással a Gera Zoltánt nélkülöző Fulham és a Manchester City. Az első negyedórát alaposan megnyomta a Manchester City, amely a 6. percben vezetést is szerzett. Zabaleta jobbról tekert középre, Schwarzer kapus ugyan kiindult, de látva a kifelé csavarodó labdát, megtorpant, az érkező Benjani Mwaruwari pedig lendületből túlugorva két tétova védőt a jobb alsó sarokba bólintott (0-1).

Feltámadt a Fulham, s már a 20. percben egyenlíthetett volna, ha a játékvezető és asszisztense nem néz el egy csúnya kezezést. Büntető helyett akciógól következett, a 27. percben Zamora ügyesen passzolta be a védők mögé, a jobbösszekötő helyén érkező Bullard pedig kis botladozás után éles szögből lőtte ki a jobb sarkot (1-1).

A második félidőben mindkét csapat megszerezhette volna a győztes gólt, végül mégis igazságosnak mondható 1-1 lett a végeredmény. Magyar szempontból szomorú, hogy az idény során először Gera Zoltán nem kapott lehetőséget a Fulhamben.

Az éllovas Liverpool, a második helyen álló Chelsea és a negyedik Arsenal is begyűjtötte a három pontot (a londoni Kékek zsinórban 11. idegenbeli sikerüket aratták Boltonban, ami új angol rekord). Halmosi Péter csapata, az újonc Hull City hazai pályán három perc alatt fordítva nyert a Middlesbrough ellen. A magyar játékos a 86. percben lépett pályára.

A címvédő Manchester United és a Sunderland összecsapását a hazaiak mestere, Sir Alex Ferguson eltiltás miatt csak a lelátóról dirigálhatta - telefonon keresztük - a Vörös Ördögöket, míg a vendégek immáron az ír legenda, a hétközben lemondott Roy Keane nélkül készültek a találkozóra. (Keane 1993 és 2005 között 323 mérkőzésen viselte az MU vérvörös mezét.)

Bár Patrice Evra most még játszhatott a hazai csapatban, a meccs után egy ideig nem léphet pályára, mivel verekedés miatt négy mérkőzésre szóló eltiltást kapott. A francia hátvéd április 26-án, a Chelsea otthonában elszenvedett 2-1-es vereséget követő levezetés során akaszkodott össze a pályán a londoniak egyik alkalmazottjával. Mellékbüntetésként 15 ezer fontot kell fizetnie. A Chelsea fegyelmezetlen munkatársát 25 ezer fontos bírsággal sújtották.

Craig Gordon, a Hearts-tól angol rekordot jelentő 9 millió fontért igazolt Sunderland-kapus még mindig a sérülését nyalogatta, így a vendégek kezdőjében ismét lehetőséget kapott a magyar válogatott kapuvédője, a 25 éves Fülöp Márton.

Mivel a hazaiak az aranyéremért, a látogatók pedig a kiesés elkerülésért küzdenek, borítékolható volt, hogy honfitársunknak nem lesz könnyű dolga a kapuban. Nem is volt, viszont felkészültségét jelzi, hogy több bravúrt is bemutatott, és kis híján a mérkőzés hőse lett...

Forrás: AFP

Az Álmok Színházában Fülöp Márton volt az egyik főhős

A 12. percben a friss aranylabdás Cristiano Ronaldo sarokkal továbbított Berbatov felé, akinek a 14 méterről, ballal leadott éles lövését Fülöp lábbal védte.

Nem sokkal később Ronaldo 19 méterről végezhetett el szabadrúgást a Sunderland kapujától, de nem lőtt kapura, hanem legurította a labdát Rooneynak, aki egyből tüzelt laposan, a 16-oson belül helyezkedő Berbatovon még megpattant a labda, Fülöp mégis hárítani tudta a jobb alsó felé tartó labdát.

Az első félidőben szinte végig egykapuzott az MU, de jól állta a sarat a vendégvédelem. A Fekete Macskáknak a hajrában volt egy próbálkozásuk is: Cissé egy legurított szabadrúgást lőtt rá, de a hazai sorfalban elakadt a lövés.

Rooney a második játékrész kezdetén váratlan, 16 méteres csavarással villant, de a labda Fülöp ölében landolt, majd Carrick 18-ról rászúrt löketét jobbra vetődve tudta bravúrral védeni.

Miután Tévez beállt, 10 percig négy támadóval rohamozott az MU, ám a 66. percben a combját fájlaló Ronaldo cserét kért, így a lelátóról telefonálgató Fergusonnak át kellett szerveznie együttesét: Anderson jött a portugál helyére, míg Fletchert Giggs váltotta.

A manchesteri nyomás nem csökkent, előbb Rooney 14-ről fölé vágta a labdát, majd Carrick beadása után fejelt Berbatov az ötösről fölé. A 79. percben megingott a Sunderland-védelem, és Tévez épphogy a jobb kapufa mellé gurított. Két percre rá Vidic fejelhetett hat méterről kapura, de Fülöp ezúttal is a helyén volt.

Érett a hazai gól, de a Sunderland méltán bízott abban, hogy ponttal távozik az Old Traffordról, hiszen vészesen közeledett a 90. perc vége. Ám szinte épp akkor zördült meg a sunderlandi háló, amikor átfordult 91-re az óra: Carrick távolija megpattant egy vendégvédőn, ez megtévesztette Fülöpöt, aki már nem érhette el a labdát, amely a a bal oldali kapufa belső éléről kipattant épp az érkező Vidic elé, a szerb védő pedig közelről nem hibázott (1-0). Bár végig támadott, összességében egy roppant szerencsés góllal szerezte meg a győzelmet a Manchester.

Két Fülöp-bravúr és a Vidic-gól - a meccs összefoglalója!

A ManUnited fölényéről mindent elmond, hogy 72 százalékban birtokolta a labdát, és 31-szer próbálkozott lövéssel, amelyből nyolc a kaput is eltalálta (a Sunderland három lövési kísérletéből mindegyik pontatlan volt).

Az MU-diadal egyben azt is jelenti, hogy Rio nyerte a Ferdinand testvérek csatáját, hiszen farkasszemet nézhetett öccsével, a szintén hátvéd Antonnal.

A hazai kedvencek után egyébként Dwight Yorke kapta a legnagyobb tapsot, amikor a 61. percben elhagyta a pályát: a vendégek 37 éves trinidadi játékosa 1998 és 2002 között 95 meccsen - amelyeken 47 gólt szerzett - a Manchester Unitedet erősítette.