A 2008-as esztendőt a Premier League élén zárja a Liverpool labdarúgócsapata, amely az angol bajnokság 20. fordulójának nyitómérkőzésén kiütéses, 5-1-es győzelmet aratott a Newcastle otthonában. A Chelsea csupán 2-2-t ért el a Fulham vendégeként.

A listavezető Liverpool Newcastle-ben lépett pályára a Premier League 20. fordulójában, s félórán keresztül csak azért nem tudott vezetést szerezni, mert egyrészt a szerencsével hadilábon állt, másrészt a hazaiak kapujában Shay Given parádésan védett.

Az ír válogatott hálóőr elképesztő bravúrokkal hárította Gerrard és Lucas próbálkozásait, az első félidőben 9 kapura lövés közül ötször avatkozott közbe kiválóan, kétszer pedig Charles N'Zogbia tisztázott a gólvonalról.

Két alkalommal viszont senki sem tudott segíteni. A 31. percben egy gyors Liverpool-akció végén Benajun kapott kiváló átadást a 16-oson belül, jobbról okosan visszagurított, az érkező Gerrard pedig 10 méterről úgy lőtt a hálóba, hogy a labda a bal kapufáról védhetetlenül vágódott a gólvonal mögé (0-1).

A 36. percben növelte előnyét a listavezető, Gerrard jobboldali szögletére Hyypiä érkezett, s nagy erővel bólintott a léc alá (0-2).

A hajrában végre eljutott a kapuig a Newcastle is, s Guthrie sarokrúgását Edgar fejelte a kapuba (1-2).

A félidőben Shola Ameobi beállításával úgy tűnt, mindent elkövet majd az egyenlítésért a Newcastle, ehelyett az 50. percben ismét a vendégek lőttek gólt. Gerrard ezúttal jobbról lőtt középre egy szögletet, a labda Babel elékerült, aki sarkazva akart a kapuba találni, a labda elakadt az összeütköző Givenben és Colocciniben, így a holland számára másodszor már nem okozott gondot a hálóba továbbítani (1-3).

A 66. percben Gerrard kapott álompasszt Lucastól, Coloccininek esélye sem volt tartani a lépést a középpályással, aki 40 méteres vágta után okosan lőtt Given mellett a kapuba (1-4). Tíz perccel később Edgar hozott össze egy tizenegyest, amelyen Xabi Alonso értékesített (1-5).

A Chelsea a Fulham vendégeként 1-0-s hátrányból fordított, végül mégis csak döntetlent játszott, ezzel három pontra nőtt a hátránya a Liverpoollal szemben. Az Everton stadionjában alulmaradt Sunderland kapuját Fülöp Márton védte.

Eredmény, Premier League, 20. forduló:
Newcastle - Liverpool 1-5 (1-2)
Edgar (45.), illetve Gerrard (31., 66.), Hyypiä (36.), Babel (50.), Alonso (77., büntetőből)

Arsenal - Portsmouth 1-0 (0-0)