A Milan 0-1-ről fordítva 4-1-re diadalmaskodott Bolognában az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának vasárnapi játéknapján. A harmadik helyezett milánóiak angol középpályása, a Los Angeles Galaxytól kölcsönkapott David Beckham megszerezte pályafutása első gólját a Serie A-ban. Az angol FA-kupa negyedik fordulójában az Arsenal gól nélküli döntetlent játszott a Gyepes Gábort végig a soraiban tudó Cardiff City otthonában, így a mérkőzést újrajátsszák, csakúgy, mint az 1-1-re végződött liverpooli derbit. Spanyolországban a dobogóra pályázó csapatok közül kikapott a Sevilla és a Valencia is, a Real Madrid viszont egy góllal verte a Deportivót.

A kiesés ellen küzdő Bologna ugyan gólt szerzett a Milan ellen, ám a piros-feketék végül nagy gólparádét rendezve 4-1-re győztek, és jelezték, hogy egyáltalán nem mondtak még le a scudettóról.

Amorosót a 9. percben nem lehetett megállítani, három Milan-védő mellett is elsuhant, majd Senderos szabálytalanul állította meg a 16-oson belül. A hazaiak gólkirály-jelöltje, Marco Di Vaio a megítélt 11-est a léc alá tekerte, és ezzel 15-re növelte idénybeli Serie A-góljainak a számát. A saját sikerének örülhetett, pontnak azonban nem, minthogy a Milan nyolc perc alatt fordítani tudott.

A 13. percben Kaká 16 méteres kellemetlen csavarását Antonioli csak kiütni tudta, a lesipuskás Seedorf érkezett, és ballal, 4 méterről a kapuba kotorta a labdát - ezzel egyenlítettek is a vendégek, majd négy perccel később ők is büntetőt kaptak, igaz, a bírói ítélettel lehet vitatkozni (Zambrottát feltartották, vagy inkább ő ment neki Bombardininek?). A Bologna kapusa jobbra vetődött, Kaká a kapu közepébe lőtt (1-2). A brazil aranylabdás még a félidő előtt növelte a Milan-előnyt, 17 méterről, ballal, félmagasan és tökéletesen csavart a jobb kapufa mellé a hálóba. Ekkor már emberelőnyben voltak a látogatók, Mudingayit a 41. percben állították ki, miután Pato ellen - második - sárga lapot érő szabálytalanságot követett el.

Ezzel Kaká ismét bebizonyította, hogy nélküle nem Milan a jelenlegi Milan, s megérte őt a San Siróban tartani, bármennyit is ígért a Manchester City a januári átigazolási időszakban.

A második játékrészben a 4-1-es végeredményt a tudósítások szerint kiválóan játszó David Beckham állította be, a Los Angeles Galaxytól - legalább - három hónapra érkező középpályás az ötös jobb sarkáról látványos gólt vágott a bal felsőbe.

Íme Beckham 4-1-es győzelmet érő szép lövése:

Ami a többi mérkőzést illeti, az AS Roma meglepően könnyedén, 3-0-ra nyert Nápolyban, és ezzel pontszámban rögtön utol is érte a délolaszokat.

Nem ment ilyen jól a másik fővárosi csapatnak, a Laziót hazai pályán 4-1-re kiütötte a Cagliari. Még több gól született a Lecce-Torino kiesési rangadón, ám a 3-3-nak egyik fél sem örült felhőtlenül.

A Juventus hívei csak egy napig ünnepelhették élen álló együttesüket, az Inter ugyanis vasárnap 1-0-ra legyőzte a Sampdoriát, így ismét - három ponttal - vezeti a tabellát. A találkozó egyetlen gólját Adriano szerezte: az első félidő ráadásában Maicon remek jobb oldali beadását másfél méterről kanalazta be a kapuba a brazil csatár.

Serie A, 20. forduló:
Bologna - AC Milan 1-4 (1-3)
gól: Di Vaio (9., 11-esből), illetve Seedorf (13.), Kaká (17., 43., az elsőt 11-esből), Beckham (60.)
piros lap: Mudingayi (41., Bologna)

Genoa - Catania 1-1 (0-0)
gól: Milito (73.), illetve Martinez (67.)
piros lap: Ferrari (61., Genoa)

Lazio - Cagliari 1-4 (1-4)
gól: Rocchi (3.), illetve Jeda (5., 9.), Aquafresca (21., 11-esből), Matri (41.)
piros lap: Firmani (73., Lazio)

Lecce - Torino 3-3 (2-0)
gól: Munari (12., 45+1.), Castillo (73.), illetve Säumel (47.), Dellafiore (56.), Natali (77.)

SSC Napoli - AS Roma 0-3 (0-2)
gól: Mexes (18.), Juan (32)., Vucinic (49.)

Palermo - Udinese 3-2 (1-1)
gól: Simplicio (17., 54.), Cavani (57.), illetve Pepe (2.), Di Natale (63.)
piros lap: Balzaretti (90., Palermo)

Siena - Atalanta 1-0 (1-0)
gól: Frick (44.)

Internazionale - Sampdoria 1-0 (1-0)