Remekül sikerült a négy hete térdműtéten átesett Dárdai Pál visszatérése a Bundesliga 20. fordulójában, a magyar légióst végig a soraiban tudó Hertha BSC ugyanis hazai pályán 2-1-re legyőzte a Bayern Münchent, és ezzel a tabella élére ugrott.

A Hoffenheim pénteki veresége után a második Bayern és a harmadik Hertha egyaránt abban a tudatban várta a berlini rangadót, hogy egy győzelemmel átveheti a vezetést a Bundesligában.

A hazaiaknak több meghatározó játékosukat is nélkülözniük kellett, ott volt viszont a csapatban Dárdai Pál, aki egy térdműtét és négy hét kihagyás után állt újra csatasorba. A magyar válogatott középpályása a meccs előtt azt mondta, még nem érzi magát százszázalékos állapotban, de nem bírt ellenállni egy Bayern München elleni visszatérés vonzerejének.

Hamar kiderült, milyen felfogásban léptek pályára a felek, a vendégek 25 perc után már hetven százalékban birtokolták labdát, ám sem helyzetig, sem kapura lövésig nem tudtak eljutni. Ez Dárdainak sikerült először a 30. percben, kapáslövése után a gólvonalról spárgázta ki a labdát Zé Roberto.

Nyolc percre rá a vezetést is megszerezte a Hertha, Ebert tért ölelő beadása találta meg a Lell mögül kibújó Voronyint, aki a tehetlen kapus mellett hat méterről a hosszú sarokba fejelt (1-0).

A Bayernek az 54. percben nyílt először komoly esélye az egyenlítésre, Donovan fejesét azonban kipiszkálta Drobny. A berlini kapus a 61. percben ismét hárított, de középre ütötte Lúcio lövését, így hiába kapott bele Schweinsteiger közeli ismétlésébe is, harmadszorra Klose fejesét már nem foghatta ki (1-1).

A 71. percben Ribéry ugratta ki egy körömpasszal Donovant, de Drobny másodszor is megnyerte az amerikai elleni párbajt, és lábbal kivédte a ziccert.

A müncheni helyzetek dacára a második félidőben már jóval bátrabban focizott a Hertha, aminek a 77. percben meg is lett az eredménye: egy ellentámadás végén Raffael átadásából megint Voronyin tűzte a labát a jobb alsó sarokba (2-1).

Forrás: AFP

Voronyin két gólja döntött

A hajrában hiába tett meg mindent az egyenlítésért a Bayern, a Hertha megőrizte az előnyt, így zsinórban nyolcadszor győzött hazai pályán, és két helyet előreugorva a tabellára élére állt. A berliniek legutóbb 2006 októberében álltak a Bundesliga élén.

"Iszonyatosan elfáradtam, szinte csodának számít, hogy végigjátszottam a mérkőzést egy hónappal a sérülésem után, a hatvanadik perctől gyakorlatilag már alig kaptam levegőt. Fantasztikus mérkőzés volt, örülök a győzelmünknek, de most egy hatalmasat kell pihennem" - nyilatkozta a mérkőzés után az MTI-nek Dárdai Pál.