A listavezető Hertha BSC Dárdai Pállal a soraiban 3-1-re nyert a Cottbus otthonában, így négypontosra növelte előnyét a Bundesligában. A Bayern München 5-1-re kiütötte a Hannovert. Az angol bajnokság egyetlen összecsapásán a Fülöp Mártonnal felálló Sunderland 1-1-et játszott a Tottenhammel. Olaszországban az AS Roma otthonából lopott pontot az Udinese.

A listavezető Hertha BSC Dárdai Pállal a soraiban 3-1-re nyert a Cottbus otthonában a német labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában, szombaton. A magyar válogatott középpályás végigjátszotta a találkozót, a vendégek mindhárom gólját az ukrán Andrij Voronyin szerezte. Mivel a forduló előtt második Hamburg idegenben meglepő vereséget szenvedett a Mönchengladbachtól, a berliniek előnye négy pontra nőtt a tabella élén.

A címvédő Bayern München otthonában ugyan vezetést szerzett a Hannover Stajner fantasztikus góljával, ám hazaiak megfordították a találkozót. A 20. percben Van Buyten egyenlített, öt perccel később Klose már a vezetést is megszerezte a bajoroknak. A két találat kísértetiesen hasonló módon esett: mindkét játékos egy bal oldali beadást fejelt a hálóba.

A 34. percben Hamit Altintop növelte az előnyt, a török középpályás lefutotta Fahrenhorstot, a 16-oson belül jobbal egy pimasz csellel elfektette a becsúszó védőt, majd ballal Enke mellett a kapuba helyezett (3-1).

A 73. percben Podolski mindenkit túlugorva bólintott a hálóba, a 89. percben pedig Demichelis használta jókor a fejét - a Bayern negyedik fejesgóljával beállította az 5-1-es végeredményt.

Továbbra sem megy Hajnal Tamás csapatának, a Borussia Dortmundnak: a sárga-feketék Stuttgartban szenvedtek vereséget, a magyar játékmester végig a pályán volt.