Az éllovas VfL Wolfsburg a mesterhármast jegyző Edin Dzeko vezérletével magabiztosan nyert a vendég Hoffenheim ellen a német labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának szombati játéknapján, s ezzel őrzi vezető helyét a tabellán.

A hét közben edzőváltáson átesett, címvédő Bayern München is nyert Jupp Heynckes irányításával, a bajorok a kiesés ellen küzdő Borussia Mönchengladbachot verték egy góllal hazai pályán. Érdekesség, hogy a 63 éves Heynckes játékosként 12 évig szolgálta a 'Gladbachot, trénerként pedig további kilenc idényt húzott le a csapattal.

Tartja jó formáját Hajnal Tamás együttese, a Dortmund is, amely - a két gólpasszt adó s a mérkőzést végigjátszó magyar futballistával - ezúttal Frankfurtból hozta el a három pontot. Ezzel Hajnalék feljebb kúsztak a táblázaton a hatodik helyre, mivel a forduló előtt még top 6-os Schalke otthon kikapott a Leverkusentől.

Európai kupaindulást (a dobogósok a BL-ben, a 4-5. helyezettek és a német kupagyőztes - a Werder Bremen vagy a Leverkusen - az UEFA-kupa-utód Európa Ligában vehet részt) csak az ötödik hely ér, így a Borussiának még az ötödik Hamburgot is le kell hagynia.

Ehhez hozzájárulhat Dárdai Pál csapata, a Hertha, amely vasárnap épp Hamburgba látogat. Egy esetleges sikerrel a berliniek feljönnének - a Bayern elé - a második helyre.

Így hengerelt az éllovas Wolfsburg:

Bundesliga, 30. forduló:

Bayern München - Borussia Mönchengladbach 2-1 (2-1)
gól: Schweinsteiger (33.), Altintop (42.), illetve Daems (38., 11-esből)

VfL Wolfsburg - 1899 Hoffenheim 4-0 (0-0)
gól: Dzeko (65., 74., 78.), Grafite (89., 11-esből)
kiállítva: Beck (88., Hoffenheim)

Arminia Bielefeld - VfB Stuttgart 2-2 (1-2)
gól: Katongo (30.), Munteanu (68., 11-esből), illetve Delpierre (4.), Hitzlsperger (35.)

FC Schalke 04 - Bayer Leverkusen 1-2 (0-2)
gól: Kuranyi (87.), illetve Helmes (9.), Renato Augusto (26.)

Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 0-2 (0-0)
gól: Zidan (79.), Bellaid (84., öngól)

Karlsruher SC - Energie Cottbus 0-0