Az utóbbi napokban jól ment a futball a magyar játékosoknak a Bundesliga másodosztályában. Stieber Zoltán csapata, a Koblenz vasárnap 5-2-re kikapott az éllovas Freiburgtól, pedig a húszesztendős középpályás már a harmadik percben gólt szerzett a hazaiaknak. A keddi magyar rangadón az Augsburg szerzett vezetést a Rostock ellen Szabics Imre szép gólpasszát követően, ám a vendéglátók 3-1-re fordítottak, a vége mégis 3-3-as döntetlen lett. A harmadik hazai gólt Lisztes Krisztián szerezte egy remekbe szabott távoli lövésből. Tekintse meg a két magyar gólt és a gólpasszt!

Tekintse meg hétfői gólszépségversenyünk top 10-es kínálatát is!

Koblenz - Freiburg 2-5
Stieber villámgólja (ezzel lett 1-0)

Rostock - Augsburg 3-3
Szabics passza után vezetéshez jutott az Augsburg (ezzel lett 0-1)

Lisztes bombagólt lőtt (ezzel lett 3-1)

Szabicsot a 73. percben lecserélte a vendégek edzője, és utána szerzett még két gólt az Augsburg, s így alakult ki a 3-3-as végeredmény. Az Augsburgban Torghelle Sándor sérülés miatt nem kapott lehetőséget.

18. Wehen Wiesbaden 25

Az első két helyezett feljut a Bundesligába, a harmadik osztályozót játszik az első osztályú bajnokság 16. helyezettjével. A 17-18. csapatok búcsúznak a második ligából, míg a 16. helyezett együttes osztályozón vívhatja ki a bennmaradást.