A szombati forduló után lépéselőnybe került a bajnoki címért folytatott harcban az éllovas VfL Wolfsburg, amely ötgólos hannoveri sikerének és a rivális Bayern München hoffenheimi döntetlenjének köszönhetően két pont előnnyel várhatja a zárókört a német labdarúgó Bundesligában. Hajnal Tamás betalált Dortmundban.

Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC csak gólnélküli döntetlent játszott a vendég Schalke 04-rel (a magyar játékos végig a pályán volt), így gyakorlatilag elszállt az esélye a bajnoki cím megszerzésére. A Cottbust legyőző Stuttgart feljött a harmadik helyre, a címvédő müncheniekhez hasonlóan 64 pontja van.

Rendkívül szórakoztató volt a Hoffenheim-Bayern München találkozó első játékrésze, hiszen számos helyzet mellett négy gól is született, igaz, ehhez a csapatok gyenge védekezése is nagyban hozzájárult.

A 17. percben Hildebrand éppen Ribéry elé tenyerelt ki egy jobb oldali beadást, a francia játékmesternek pedig így már csak a hálóba kellett passzolnia (0-1).

A 21. percben Demba Ba lépett ki az elmélázó Bayern-védők között, lövése a becsúszó Lúcio lábán megpattanva kötött ki a hálóban (1-1).

A 29. percben tavalyi önmagát idézve fordított az őszi első Hoffenheim: Demba Ba csukafejese még a kapufát találta el, a kipattanót azonban Eduardo a kapu közepébe lőtte (2-1).

Némi meglepetésre a vezetés megszerzése után is a hazaiak uralták a játékot, mégsem sikerült előnnyel fordulniuk a második félidőre: a 44. percben Ribéry bal oldali cselei és beadása után Toni bólintott a léc alá (2-2).

A második félidőben némileg alábbhagyott a csapatok lendülete, noha a Bayernnek egyre jobban csipkednie kellett (volna) magát, hiszen számára csak a győzelem lett volna jó eredmény a bajnoki címért folytatott kiélezett harcban. A bajoroknak ugyan voltak helyzetei - Toni kettőt is kihagyott, Ribéry fejesét pedig bravúrral védte Hildebrand -, ám nem tudtak a Hoffenheim fölé kerekedni, így címvédésükhöz az utolsó fordulóban nem csak a Stuttgartot kéne legyőzniük, de a Werder Bremennek is meg kell vernie a története első aranyérmére hajtó Wolfsburgot, amely szombaton Dzeko triplájával és Grafite duplájával diadalmaskodott Hannoverben, és sokkal jobb a gólkülönbsége üldözőinél.

Hajnal Tamás csapata, a Borussia Dortmund hazai környezetben 6-0-ra kiütötte a Bielefeldet, a második gólt a magyar válogatott középpályás szerezte, majd a 74. percben lecserélték.