Nagy csatában, egy jól eltalált Kenesei-szabadrúgásgóllal minimális, 1-0-s győzelmet aratott a Szombathelyi Haladás a kazah Irtis Pavlodar ellen a labdarúgó Európa-liga-selejtező első fordulójában.

Eredmény, Európa-liga, selejtező, 1. forduló, első mérkőzés:
Szombathelyi Haladás - Irtis Pavlodar (kazah) 1-0 (0-0)
Szombathely, Rohonci út, 4000 néző
v.: Albano Janku (albán)
Haladás: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Kuttor, Tóth P. - Rajos, Molnár B., Vörös - Oross, Kenesei K., Maikel (Skriba, 64.)
Irtis Pavlodar: Rikhard - Rimavicius, Csernyiszov, Nakov, Kolomic - Jurin (Szoboljov, 71.), Ivanov, Andrejev, Parhamcsuk (Noszkov, 82.) - Somko, Malcev (Malinyin, 65.)
gól: Kenesei (78.)

"Én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy mire lesz képes a csapat a kupamérkőzésen. Fontos, hogy gólt rúgjunk, viszont ne kapjunk, de ha mégsem ez történik majd az első meccsen, akkor még idegenben is lehet nyerni" - nyilatkozta az [origo]-nak Csertői Aurél, a Haladás vezetőedzője az Irtis Pavlodar elleni Európa-liga-mérkőzés előtt, s a szakvezető vágya teljesült.

Az első félidőben kiegyenlített játék folyt, A 12. percben Oross, a 19. percben Molnár előtt adódott lehetőség, míg a másik oldalon Malcev dolgoztatta meg Rózsát, ám gólt nem láthatott a közönség.

Szünet után hiába uralta a játékot a Haladás, helyzetig alig-alig jutott el. Amikor mégis, akkor pedig az albán játékvezető tett keresztbe: a 69. percben Rajost buktatta Kolomic, ám a bíró büntető helyett kirúgást ítélt.

A 78. percben végre megtört a jég, Kenesei végezhetett el szabadrúgást 27 méterre a kazah kaputól, bombája védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba (1-0).

A Haladás megérdemelten nyert, ám a szűkös diadal nehéz visszavágót sejtet egy hét múlva Kazahsztánban.