Parádézott az élvonalba három év után visszakerült Fradi a ZTE ellen

Az élvonalba három év után visszakerült Ferencváros három góllal nyert a vendég Zalaegerszeg ellen a labdarúgó Soproni Liga 2. fordulójának szombati mérkőzésén.

A Ferencváros ezt megelőzően utolsó élvonalbeli mérkőzését még Gellei Imrével a kispadon, 2006. június 2-án, Sopronban játszotta, ez a találkozó 1-1-es döntetlennel zárult. Az Üllői úton legutóbb 2006. május 27-én rendeztek NB I-es találkozót, amely a Tatabánya 3-2-es győzelmével végződött.

Soproni Liga, 2. forduló:
Ferencváros - ZTE FC 4-1 (2-1)
Albert-stadion, 12 000 néző
v.: Solymosi
Ferencváros: Holczer - Lowton, Dragóner, Balog Z., Kulcsár D. - Fitos (Joaquin, 83.), Ahmed, Ashmore, Wedgbury - Ferenczi, Shaw (Pölöskey, 41.)
ZTE: Pogacsics - Kocsárdi (Schultz, 63.), Kovács (Illés, 73.), Bogunovic - Todorovic, Panikvar, Sluka, Máté - Kamber, Balázs Zs. (Magasföldi, 55.) - Rudnevs.
gól: Fitos (15.), Dragóner (34.), Pölöskey (77., 86.), illetve Máté P. (45+1.)
sárga lap: Dragóner (12.), Ahmed (23.), Fitos (36.), illetve Máté P. (20.), Panikvar (66.)
kiállítva: Sluka (88.)

A találkozó előtt a ferencvárosi szurkolók egy hatalmas transzparenst feszítettek ki, melyen "Megjártuk a poklot és magunkkal is hoztuk" felirat volt olvasható. A 14. percben az egyik szektorban 60-80 drukker Romániát szidta, mire a lelátó többi részén ülő szurkolók hangos hajrá Fradi buzdításba kezdtek, a játékvezető nem állította meg a mérkőzést.

Az első játékrészben a házigazdák birtokolták többet a labdát és megérdemelten vezettek, mert több helyzetet dolgoztak ki ellenfelüknél és ezeket jobban ki is használták.

Az 55. percben ismét felhangzott az ezúttal Szlovákiát és Romániát szidalmazó kórus, amely a korábbinál hangosabb volt, ezért a játékvezető megállította a játékot és csak azt követően folytatódott a mérkőzés, hogy a műsorközlő többszöri kérésére a drukkerek ismét a zöld-fehérek biztatásával törődtek.

A második 45 perc már kiegyenlített küzdelmet hozott, mindkét együttes több veszélyes támadást vezetett, de a befejezés a fővárosiaknak sikerült jobban.