Dzsudzsák Balázs csapata, a holland PSV Eindhoven egygólos győzelmet aratott az izraeli Bnei Yehuda Tel Aviv vendégeként a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének 4. fordulójának odavágóján. A végig a pályán lévő magyar szélső gólpasszt adott a 23. percben betaláló Ibrahim Afellaynak. Csütörtökön további 37 meccset rendeztek megannyi magyar érdekeltséggel, a tét már a 48 csapatos csoportkör.

Sáfár Szabolcs csapata, az Austria Wien - a magyar játékossal a kapujában - 2-2-es döntetlent játszott Ukrajnában a Metalurg Donyeckkel. A hazaiak a 92. percben szerezték meg a döntetlent jelentő gólt. A másik bécsi csapat, a Rapid az első percben lőtt góllal verte az angol Aston Villát.

A NAC Breda 3-1-re kikapott hazai pályán a spanyol Villarrealtól, a holland együttesnek Fehér Csaba végig a tagja volt.

Biztató vereséget szenvedett Dániában a Dárdai Pált végig a soraiban tudó Hertha: a Bröndby 2-1-re nyert, így a berlini visszavágón még bármi megtörténhet.

A Genknek két magyar is volt a kezdőjében, a francia Lille mégis 2-0-ra elhúzott Belgiumban. Az 58. percben szépített Tőzsér Dániel, a 77. percben lecserélték Tóth Balázst, a meccs vége 1-2 lett a vendégek javára. A Diósgyőrtől megszerzett kapus, Köteles László még nem védhetett a Genkben.

Dzsudzsák-gólpassz Izraelben:

Magyar rangadót rendeztek Londonban, ahol a Fulham-Amkar Perm mérkőzésen Gera Zoltán és Gaál Miklós néztek farkasszemet egymással. Előbbi játékos boldogabb lehetett, hiszen az angol gárda 3-1-re diadalmaskodott, az orosz csapat magyar védőjét csak az vigasztalhatja, hogy végig a pályán volt. Gerát a 75. percben lecserélték, helyére a friss szerzemény, az ír Damien Duff állt be a 75. percben.

Az Újpestet búcsúztató Steaua fél lábbal már a csoportkörben érezheti magát, hiszen Bukarestben 3-0-ra legyőzte az ír St. Patrick's Athletic csapatát. Úgy tűnik, a Honvéd után a svájci Sionnak sem sikerül megállítania a Fenerbahcét: Vanczák Vilmosék - a magyar bekk végig a pályán volt - 2-0-ra kikaptak hazai pályán a törököktől.

A Haladást kiejtő Elfsborg viszont nem áll jól, a Lazio ugyanis egy hármast gurított a svéd csapatnak. Szomorkodhat László Csaba, a nyáron meggyengült Hearts ugyanis 4-0-ra kikapott Zárgrábban a Dinamótól, így Edinburgh-ban a magyar edző minden tudására szükség lesz ahhoz, hogy esetleg egy óriási bravúrral visszahozza esélyeit a skót csapat. Talán ha azon a meccsen Balogh János véd majd, aki csütörtökön nem kapott lehetőséget a Heartsban.

Tőzsér-gól Belgiumban:

A 32. percben még 2-2 volt az állás, végül azonban legendás végeredményt hozott a Werder Bremen-Aktobe mérkőzés, a német-kazah csata 6-3-ra végződött. Futács Márkó nem kapott esélyt a bizonyításra a tavalyi UEFA-kupa-döntős együttesben.

Huszti Szabolcs 58 percet kapott a Zenitben, amely 4-3-ra kikapott a portugál Nacional vendégeként. Az oroszok Szentpéterváron egy gólszegény, sovány sikerrel már Európa Liga-csoportkört ünnepelhetnének, köszönhetően Fatih Tekkének, aki a 93. percben lőtte be Husztiék harmadik gólját.

Az AS Roma fordulatos meccsen 3-3-as döntetlent ért el az FC Kosice otthonában, az olasz csapatban Francesco Totti duplázott.

Az FC Basel Marco Streller hat percen belül elért mesterhármasával fordított és nyert 3-1-re az azeri FK Baku otthonában. Még inkább elemében volt az amszterdami Luis Suarez, aki az 5-0-ra végződött Ajax-Slovan Bratislava meccsen négy gólt szerzett.