A 2010-es labdarúgó-világbajnokság selejtezőjében nemcsak a magyar válogatott Svédország elleni mérkőzését követte élénk érdeklődés, az 1. csoport másik rangadója, a Dánia-Portugália összecsapás ugyancsak fontos volt a továbbjutás szempontjából. A mérkőzés 1-1-es döntetlennel zárult.

Eredmény, világbajnoki selejtező, 1. csoport:
Dánia - Portugália 1-1 (1-0)
Koppenhága
v.: Massimo Busacca (svájci)
Dánia: Stephan Andersen - Michael Silberbauer (William Kvist, 65.), Lars Jacobsen, Simon Kjaer, Möller-Christensen - Christian Poulsen, Jakob Poulsen (Jesper Grönkjaer, 89.), Martin Jorgensen (Hjalte Bo Nörregaard, 61.) - Jon Dahl Tomasson, Dennis Rommedahl, Nicklas Bendtner
Portugália: Eduardo - Duda, Ricardo Carvalho, Bruno Alves, Bosingwa - Pepe, Tiago (Liedson, a szünetben), Raúl Meireles (Nuno Gomes, 81.) - Deco - Cristiano Ronaldo, Simao Sabrosa (Nani, 71.)
gól: Bendtner (42.), illetve Liedson (86.)

Az első játékrész portugál fölényben telt, a vendégek Simao és Cristiano Ronaldo révén több helyzetet is kidolgoztak.

A 3. percben Simao beadását Raúl Mereiles két méterről vétette el - hatalmas helyzet volt. A 8. percben C. Ronaldo villand, jobb oldalról lőtt a kapu fölé. Négy perccel később ismét a Real Madrid csillaga lépett ki, ám jobb lábas lövését Andersen bravúrral, lábbal védte.

A 22. percben Simao közeli bombáját védte a dán kapus, tíz perccel később Deco 16 méteres kísérlete is Andersen kezeiben halt el.

A 42. percben váratlanul vezetést szerzett a hazai együttes: Silberbauer bal oldali beadását Bendtner mellel levette, s miután Bruno Alves nem támadta meg, 10 méterről kilőtte a bal felső sarkot.

A második félidő elején veszélyesebben játszott a hazai együttes, az egyik legnagyobb helyzetet Rommedahl hagyta ki, aki ballal, 18 méterről lőtt a kapu mellé.

Nézze meg a mérkőzés összefoglalóját!

A 63. percben Raúl Meireles lövését Andersen maga elé ütötte, ám a védők nagy takarítással végül menteni tudtak.

A 77. percben Deco 15 méterről okosan helyezni akart, de a léc fölé durrantott, csakúgy, mint percekkel később egy 18 méteres szabadrúgás esetében.

A 86. percben jobb oldali szögletrúgást követően a frissen honosított Liedson első válogatott mérkőzésén góllal debütált, 6 méteres fejesével pontot mentett Portugáliának (1-1).