Gabriel Agbonlahor hajrágóljával 1-0-ra nyert az Aston Villa a Birmingham City ellen a Premier League ötödik fordulójában. A Villa ezzel sorozatban ötödször nyert a városi vetélytárs ellen, Agbonlahor pedig harmadszor játszott a Birmingham ellen és harmadszor is betalált. A Gera Zoltánt nélkülöző Fulham 2-1-re legyőzte az Evertont.

Birminghami derbivel indult a Premier League ötödik fordulójának vasárnapi programja, a City az Aston Villát látta vendégül. Az 1887 óta tartó rivalizálás legutóbbi négy meccsét a Villa nyerte, amely a felek utolsó randevúján, 2008. ápriliában 5-1-re gázolta le a Cityt.

A drukkerek jobban kezdték a meccset, mint a csapatok, fantasztikus hangulatban elég lapos játékot produkáltak a pályán lévők, az első lehetőség Milner előtt adódott Agbonlahor előkészítése után, de a gyatra lövés két méterrel a jobb alsó mellett suhant el.

A túloldalon O'Connor lövése a bevetődő Warnock karját érintette, de a bíró nem ítélt büntetőt, hiszen a védő mozdulata nem a labda lestoppolására irányult. Nem mondhatni, hogy agyondolgoztatták volna a csapatok a kapusokat, az első félidőben még egy helyzetecskét lehetett feljegyezni, Fahey váratlan lövése fél méterrel ment el a bal alsó mellett.

A második félidőben is sokáig csak gyűrték egymást a csapatok, aztán az utolsó negyedórában felpörögtek az események, kezdésnek Sidwell közeli fejesét fogta a hazai kapus. Aztán Milner bombája ugrasztotta talpra a Villa-drukkereket, akik a fejüket fogva ültek vissza a helyükre, hogy a 85. percben már egymást ölelgessék: Ashley Young szabadrúgása a hosszú oldalra szállt át, ahol Carew fejpárbajt nyert, középen pedig az üresen maradt Agbonlahor stukkolt hat méterről a kapuba.

A gól után a City kitámadott, a Villa pedig könnyen eldönthette volna a meccset, de Agbonlahor előbb óriási ziccerben fölé lőtt, majd Carew akart gólt rúgatni Milnerrel, de elrontotta a háromméteres passzt, így a végén még a hazaiak reménykedtek, hogy szögletből egyenlíteni tudnak, Hart kapus is felkocogott, de a vendégvédelem jól takarított, így maradt a 0-1.