A Ferencváros hazai környezetben 2-1-re nyert a nagy rivális MTK ellen a labdarúgó Soproni Liga 7. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A találkozó előtt a vendégek veretlenek voltak.

Soproni Liga, 7. forduló:
Ferencváros - MTK Budapest 2-1 (2-0)
Albert-stadion, 6000 néző
v.: Szabó S.
Ferencváros: Megyeri - Wolfe R., Joaquin, Balog, Kulcsár - Morrison, Ashmore, Lipcsei, Rósa D. - Ferenczi, Abdi (Tóth B., 65.)
MTK: Szatmári - Rodenbücher, Szekeres, Hidvégi, Balogh B. - Pintér Á., Zsidai (Menczel, 79.) - Pátkai (Szabó Á., a szünetben), Bori, Gosztonyi - Lencse (Könyves, 73.)
gól: Ferenczi (30.), Rósa D. (36.), illetve Lencse (54.)
sárga lap: Ashmore (8.), Ferenczi (33.), Kulcsár (35.), Morrison (38.), Tóth B. (67.), illetve Pátkai (29.), Rodenbücher (52.), Pintér Á. (71.), Hidvégi (87.)

A 197. örökrangadó első helyzetére negyedórát kellett várni, a 15. percben Gosztonyi lépett ki a leshatáron, kétméteres előnyt vert védőire, de 12 méterről gyatrán találta el a labdát, amely a jobb kapufáról pattant az alapvonalon túlra.

Egy percet sem kellett várni a válaszra, Abdi a 16-os bal oldalánál csinált befelé egy cselt, majd jobbal a túloldali kapufára tekert. A 18. percben Bori 23 méteres szabadrúgását védte Megyeri.

A 30. percben megszerezte a vezetést a Ferencváros. Ashmore szabadrúgásból ívelt az MTK 16-osának közepére, Ferenczi visszafelé mozogva megelőzte Baloghot, s a jobb alsó sarokba csúsztatott (1-0).

Hat perccel később növelte előnyét a hazai együttes, Abdi jobbról kiválóan indította a középen teljesen üresen érkező Rósát, akinek lövőcselére a visszarohanó Zsidai megtorpant, majd az újabb cselre egyensúlyát is vesztette, Rósa pedig 13 méterről kilőtte a bal sarkot (2-0).

A 39. percben Gosztonyi 30 méteres, léc alá csapódó szabadrúgását Megyeri bravúrral tolta szögletre.

Az 54. percben váratlanul szépített az MTK, egy bal oldali beadást követően a lecsorgó labdát Lencse 11 méterről, félfordulattal, gyönyörű mozdulattal lőtte a jobb felső sarokba (2-1). Két perccel később Lipcsei 22 méteres szabadrúgása centikkel kerülte el a bal felső sarkot.

Teljesen átvette az irányítást az MTK, a 64. percben csak Megyeri elképesztő reflexének köszönhette a hazai csapat, hogy maradt az előny, a kapus Pintér közeli fejesét védte bravúrosan. A 73. percben Joaquín lövését Szatmári kiütötte.

Az utolsó negyedóra mezőnymunkája már nem eredményezett helyzetet, a Ferencváros megérdemelten tartotta otthon a három pontot az eddig veretlen MTK-val szemben.