A Soproni Liga 8. fordulójának rangadóján a bajnoki címvédő Debrecen, amely hétközben remekül helytállt a BL-ben a Liverpool ellen, az eddig a várakozáson alul szereplő Ferencvárost fogadta, és bár a szünetben még egygólos hátrányban volt, végül Szakály Péter és Adamo Coulibaly góljaival megfordította a meccset. A mozgalmas, a közepesnél jobb színvonalú találkozót piros lap és kihagyott büntető színesítette, Megyeri Balázs mindkettőben szerepet játszott, a Fradi kapusa végig jól védett, kifogta Oláh Lóránt büntetőjét, de a hajrában elgázolta Coulibalyt, amiért Solymosi játékvezető kiállította.

Soproni Liga, 8. forduló:
DVSC-TEVA - FTC 2-1 (0-1)
Debrecen, 9000 néző
v.: Solymosi
Debrecen: Poleksic - Bernáth, Komlósi, Szűcs I., Leandro - Szakály P., Czvitkovics, Varga J., Laczkó (Dombi, 72.) - Oláh (Vinicius, 60.), Feczesin (Coulibaly, 13.).
FTC: Megyeri - Joaquín (Shaw, 86.), Balog Z., Wolfe, Alcántara - Morrison, Rósa D., Ashmore (Pisanjuk, 74.), Lipcsei (Fitos, 80.), Tóth B. - Ferenczi.
gól: Szakály P. (51.), Coulibaly (72.), illetve Ferenczi (20.)
sárga lap: Komlósi (63.), illetve Ferenczi (44.), Ashmore (63.), Morrison (66.), Pisanjuk (86.)
piros lap: Megyeri (91.)

A negyedik percben a Debrecen alakította ki a meccs első helyzetét, Laczkó balról adott be, Feczesin az ötösön teljesen üresen érkezett, de jobbal, ügyetlen mozdulattal a kapu fölé lőtt, óriási ziccer volt.

A 10. perc végén ismét a bal oldalon vezetett akciót a Loki: Oláh kapott remek indítást, ballal 10 méterről lőtt, a labda centikkel elkerülte a bal alsót, a berobbanó Feczesin sem érte el, viszont csúnyán nekiütközött a kapufának, le is kellett cserélni a Bresciától kölcsönvett csatárt.

A 20. percben az addig támadásban semmit nem mutató vendégek váratlanul megszerezték a vezetést: Joaquín jobboldali beadása után Ferenczi Komlósit megelőzve 14 méterről fejelt a jobb sarokba (0-1).

A 33. percben büntetőt reklamáltak a hazai drukkerek, Tóth Bence esett rá Szakályra a 16-oson belül, Solymosi azonban nem látott okot a beavatkozásra. A bekapott gól után erőlködött ugyan a Debrecen, de nagy helyzetig nem jutott el a bajnok, így a Fradi vonulhatott egygólos előnnyel vonulhatott a szünetre.

A második félidő is úgy kezdődött, mint az első, debreceni helyzettel: Czvitkovics passzolt vissza az alapvonalról, az érkező Laczkó lapos lövését Megyeri védte, a kipattanót Szűcs tette két méterről kapura, de a kapus bravúrral ebbe is beleért, aztán Coulibaly szabadított fel, amikor becsúszva az oldalhálóba lőtt.

Az 51. percben viszont összejött az egyenlítés a Lokinak, Leandro akciózott a bal oldalon, megkerülte Morrisont, majd beadása elsőre elakadt Joaquínban, másodjára viszont remekül ívelt középre, Szakály pedig három méterről a jobb sarokba fejelt (1-1).

Hat perccel később Czvitkovics lövése akadt el Morrison felkarjában, amiért büntetőt kapott a Debrecen, de Oláh katasztrófálisan rúgta a tizenegyest, középre, ráadásul laposan, Megyeri lábbal hárítani tudott, maradt az 1-1. A kihagyott büntető után is lenedületben maradt a címvédő, Laczkó két védőt is elugrasztott egy lövőcsellel, aztán 14 méterről magasan a kapu fölé tüzelt.

Szinte egykapuztak a hazaiak, Leandro szabadrúgása után Morrison testéről majdnem a saját kapujába pattant a labda, aztán Coulibaly robbant be jó ütemben egy Czvitkovics-szögletre, de a lelátóra fejelte a labdát. A 72. percig bírta a nyomást a Fradi, ekkor Coulibaly indult el egy hosszú labdára, és elpöckölte a labdát a kifutó Megyeri mellett, ami a bal sarokba pattogott (2-1).

A negyedik játékvezető két perc hosszabbítást mutatott fel, amikor Coulibaly húzott kapura, a kapuból kirohanó Megyeri a 16-oson kívül elgázolta, Solymosi pedig kiállította a Fradi egyébként remekül védő kapusát. Mivel Bobby Davison mindegyik cseréjét kihasználta már, így Shaw állt a kapuba, és csak szemmel követte ahogy a megítélt szabadrúgást Czvitkovics a jobb felső sarok mellé csavarta.

Solymosi az eset után le is fújta a meccset, amelyet a Debrecen megérdemelten nyert meg 2-1-re, a hazaiak végig veszélyesebben futballoztak, mint a Ferencváros, amely egyetlen helyzetét ugyan gólra váltotta, de ezen kívül nem sokat mutatott.

5 gólos: Sitku (Videoton)
4 gólos: Balajti (Diósgyőr), Bali (Pápa), Csordás (Kecskemét), Lázok (Vasas), Yannick (Kecskemét), Zahorecz (Kaposvár)

Az NB II-ben a REAC és a Gyirmót is előzött, a rákospalotaiak a Mezőkövesd, az előző idényben a licenc hiánya miatt az élvonalról lemaradó Kiprich-tanítványok a Honvéd második csapata elleni győzelemmel vették át a vezetést a tabellán.

NB II, Keleti csoport:
REAC - Mezőkövesd 2-0 (0-0)
MTK Budapest II - Makó 4-2 (1-1)
Szolnok - BKV Előre 2-1 (2-0)

Az állás: 1. REAC 15 pont/6 mérkőzés, 2. DVSC-DEAC 14/6 (13-5), 3. Szolnok 14/7 (8-5)