Hiába játszott néha szemre is tetszetősen, minden nagyobb helyzetét kihagyta a Real Madrid labdarúgócsapata a spanyol bajnokság 12. fordulójának rangadóján. Az El Clasicót majdnem félórát emberhátrányban futballozva a csereként beállt Ibrahimovic találatával végül a Barcelona nyerte, s visszavette vezető helyét a tabellán.

Eredmény, Primera División, 12. forduló:
Barcelona - Real Madrid 1-0 (0-0)
Camp Nou, 100 ezer néző
v.: Undiano Mallenco
Barcelona: Valdés - D. Alvés, Piqué, Puyol, Abidal - Busquets, Xavi, Keita (Y. Touré, 66.) - Messi, Iniesta, Henry (Ibrahimovic, 51.)
Real Madrid: Casillas - Sergio Ramos, Pepe, Albiol, Arbeloa (Raúl, 74.) - Lassana Diarra, Xabi Alonso - Higuaín, Kaká, Marcelo - Cristiano Ronaldo (Benzema, 66.)
gól: Ibrahimovic (56.)
piros lap: Busquets (63.), illetve Lassana Diarra (91.)

Ahogy várni lehetett, Cristiano Ronaldo és Lionel Messi is felépült az El Clasicóra, azaz a Real Madrid aranylabdás támadója és a bajnoki címvédő FC Barcelona csatára is a kezdőcsapatban kapott helyet. Zlatan Ibrahimovic és Raúl ellenben a kispadra szorult.

Az első negyedórában a pontatlanság és néhány rossz beadás borzolta az idegeket, 18 percet kellett várni az első szögletre, s húszat az első helyzetre. Akkor Kaká kapott labdát a balszélen, becselezte megát a 16-osig, Puyol csak nézte, ahogy a brazil a hosszú oldalon érkező Cristianio Ronaldo elé passzolt, ám a portugál lövését Valdés bravúrral, lábbal védte.

Lendületbe jött a Real, a 21. percben Cristiano Ronaldo sarokkal indította Kakát, aki elől Valdés kapujából 20 méterre kifutva mentett. A 26. percben Marcelo kerülhetett volna helyzetbe, de lövésébe Puyol belevetődött.

A 37. percben Henry a balszélről, szinte az alapvonalról adott élesen középre, Casillas ujjheggyel tolta szögletre a labdát. Egy perc múlva Iniesta lőtt éles szögből lőtt, Casillas elvetődve védett.

A szünetben ugyan egyik csapat sem cserélt, de az 51. percben már jött Ibrahimovic, aki Henryt váltotta. Két perccel később Higuaín egy csellel elküldte Alvest, azonban a lövésbe ismét Puyol csúszott bele. Az 56. percben vezetést szerzett a Barcelona, Ibrahimovicnak öt perc kellett a gólhoz: Alves jobb oldali beadására kiválóan érkezett a svéd center, s 10 méterről kilőtte a jobb sarkot (1-0).

A 63. percben meghűlt a vér a hazai szurkolók ereiben: a korábban Ronaldoval szemben szabálytalankodó Busquets kezezésért megkapta második sárga lapját, tíz emberre fogyatkozott a Barcelona. Egyből cserélt is a Real, a fáradó Ronaldo helyére Benzema érkezett, a másik oldalon Keitát Touré váltotta. Ám emberhátrányban is a Barca veszélyeztetett, a 70. percben Puyol fejelt a bal kapufa mellé, öt perccel később Abidal lépett ki ziccerben, de balról ellőtte keresztbe a labdát a kapu előtt.

Forrás: MTI

A 74. percben a védő Arbeloa helyére Raúl érkezett, elsősorban azonban Benzema aktivizálta magát, a legnagyobb helyzetét a 81. percben hagyta ki a francia támadó.

A 89. percben Messi eldönthette volna végleg a mérkőzés sorsát, ziccerét Casillas még védte, s a mérkőzésbe még belefért az is, hogy Lassana Diarra piros lapjával kiegyenlítődön a két csapat létszáma.