Majdnem egy hónapos szünet után folytatódik a Bundesliga, amelyben eggyel több magyar játékos szerepel, mivel az újonc Mainz megszerezte Szalai Ádámot a Real Madrid tartalékcsapatától. Olaszországban nem volt szünet, de a Serie A-ban is megkezdődik a bajnokság második fele, és a jövő heti milánói derbi előtt Koman Vladimir Barija nagy szívességet tehet az Inter elgáncsolásával a címvédőt üldöző Milannak. A kupabúcsú után gyors revánst vehet legyőzőjén a földre visszarángatott Barcelona, amely megint a Sevillával meccsel, Angliában pedig két nagy visszatérőről, Sol Campbellről és Patrick Vieiráról szólhat a hétvége.

A spanyol labdarúgó-bajnokság hétvégi 18. fordulójában a Sevillát fogadja az FC Barcelona, így máris visszavághat az andalúz gárdának a Király-kupa-búcsúért.

A Barca a nyolcaddöntőben rendezett párharc szerdai visszavágóján vendégként 1-0-ra győzött, de összesítésben (2-2) az idegenben lőtt több gólnak köszönhetően a Sevilla került be a negyeddöntőbe. A 2008 nyarán kinevezett Josep Guardiolával most először esett ki egy sorozatból a katalán csapat, amely tavaly minden címet begyűjtött, amelyért versenybeszállt.

A vezetőedző teljes egészében magára vállalta a felelősséget, és a szombati találkozón sikerre készül, amellyel csapata megőrizné eddigi bajnoki veretlenségét.

Az éllovast kétpontos hátránnyal követő Real Madrid szombaton Bilbaóba látogat, ahol 2004 óta egyszer sem kapott ki. A chilei vezetőedző, Manuel Pellegrini két játékossal biztosan nem számolhat, a házi gólkirályi címre törő argentin Gonzalo Higuaín és a holland középpályás Rafael van der Vaart ugyanis sérült.

A forduló nyitómérkőzését a Vadócz Krisztiánt foglalkoztató Osasuna vívja hazai pályán, az Espanyol ellen. A magyar középpályás valószínűleg kihagyja a találkozót, mert édesapja halála miatt szerdán hazautazott. A jelenleg harmadik Valencia a tabella tizedik helyén álló Villarrealt fogadja, míg a negyedik, még Bajnokok Ligája-selejtezőt érő pozíciót elfoglaló Deportivo La Coruna Mallorcán vendégeskedik.

A vasárnapi kiesési rangadón a vezetőedzőjét szerdán menesztett, utolsó Xerez a Real Zaragoza otthonában igyekszik pontot, pontokat szerezni.