Ghána és Algéria elődöntőbe jutott a labdarúgó Afrika-kupán, miután előbbi 1-0-ra nyert a házigazda Angola ellen, míg utóbbi hosszabbításban gyűrte le a végső győzelemre is esélyesnek tartott Elefántcsontpartot.

Ghána Asamoah Gyan góljával győzte le a házigazdát és a csütörtöki elődöntőben a Zambia-Nigéria párharc győztesével találkozik majd.

A másik vasárnapi negyeddöntőben Elefántcsontpart Salomon Kalou korai góljával szerzett vezetést, de a szintén vb-résztvevő Algéria Matmur felsősarkos lövésével egyenlített még a szünet előtt.

A 89. percig maradt az 1-1, akkor viszont Kader Keita bődületes nagy góllal úgy tűnt, elődöntőbe juttatja az Elefántokat.

A 90+2. percben azonban Bugerra fejesével Algéria kiharcolta a hosszabbítást, amelyben egy újabb fejesgóllal a győzelmet is megszerezte az előzetesen esélytelenebbnek tartott csapat. Algéria az Egyiptom-Kamerun meccs győztesével játszik majd az elődöntőben.

negyeddöntő:
Ghána - Angola 1-0 (1-0)
Asamoah Gyan (16.)

Az elődöntőt érő gól:

Algéria - Elefántcsontpart 3-2 (1-1, 2-2)
gól: Matmur (40.), Bugerra (90+2.), Buazza (93.), illetve S. Kalou (4.), K. Keita (89.)