A Blackburn Rovers 3-0-ra nyert a Bolton ellen a Premier League 27. fordulójában, így tovább folytatódott a Wanderers rúgott gól nélküli sorozata. A Birmingham ellen 2-1-re diadalmaskodó Fulham első gólja Gera Zoltán passzát követőn született. A Manchester City-Liverpool mérkőzésen nem született gól, az Aston Villa 5-2-re verte a Burnley-t. A Tottenham legyőzte a Wigant, és már negyedik.

A 18., azaz kiesőhelyen álló Bolton a meccs előtt 415 perce volt gólképtelen a bajnokságban, és szeptember óta a megszerezhető 27 pontból idegenben mindössze hármat gyűjtött be, vagyis az esélyek a Rovers mellett szóltak.

Gyorsan gólt is szereztek a hazaiak, de mivel Pedersen nagy bedobása után középen senki nem ért bele a labdába, így középkezdés helyett kirúgás következett. Az érvényes góltól sem állt messze a Blackburn, Pedersen szöglete után Andrews fejesét a gólvonalról tisztázták, Kalinic ismétlése pedig a kapufán csattant.

A Bolton sokáig csak gyengécske lövéséket tudott felmutatni, aztán Taylor már ziccerig is eljutott, de lövését Robinson lábbal védte. A kihagyott helyzetért drágán megfizetett a Bolton, mert a 41. percben vezetést szerzett a Rovers: egy hosszú indítás után Hoilett fejelt Kalinic elé, akinek lövése a bevetődő Knight lábán megpattanva vágódott a bal sarokba.

A második félidőben csak az idő lett rosszabb, a Boltonnak nem sikerült feljavulnia, és Gardner nagy hibája után Roberts megpecsételte a vendégek sorsát. A legvégén még Diouf beadása után Givet csúsztatott a kapufa segítséggel a hálóba, ezzel a Rovers tíz pontra ellépett a veszélyes zónától, a Bolton pedig továbbra is csak egy meccset nyert meg, mióta Owen Coyle az edzője.

Hiába szerzett korán vezetést a Burnley, az Aston Villa még a szünet előtt egyenlített, aztán egy viharos negyedóra alatt eldöntötte a meccset, az 56. és a 68. perc között négy gólt rámoltak be a birminghamiek az újoncnak, a vége 5-2 lett.

Aston Villa - Burnley 5-2:

Gera Zoltán tartja remek formáját, a magyar középpályás a Sahtar elleni EL-meccsen gólt lőtt és gólpasszt adott, és a Fulham Birmingham City elleni bajnokiján is kivette a részét az egyik gólból: a hazaiak egyenlítése előtt Duff Gerával kényszerítőzött, mielőtt a hálóba tüzelt. Geráék végül a Sahtar ellen is győztes gólt szerző Zamora hosszabbításban szerzett szabadrúgásgóljával csikarták ki a győzelmet.

Nem hozott gólt a negyedik helyre hajtó csapatok rangadója, a Manchester City legnagyobb helyzeténél Reina védte Adebayor lövését, a Liverpool legígéretesebb lehetősége a belső védő Skrtel nevéhez fűződött, de fejese elkerülte a kaput.

A pontvesztésre rá is fizetett a ManCity, a Tottenham ugyanis megelőzte: a forduló utolsó meccsén a londoniak 3-0-ra diadalmaskodtak a Wigan vendégeként, és ezzel feljöttek a negyedik - BL-selejtezőt érő - helyre. A manchesteriek később még javíthatnak, ugyanis egy meccsel kevesebbet játszottak, mint a Tottenham.

Premier League, 27. forduló:
Blackburn Rovers - Bolton Wanderers 3-0 (1-0)
Kalinic (41.), J. Roberts (73.), Givet (84.)

Aston Villa - Burnley 5-2 (1-1)
gól: A. Young (32.), Downing (56., 58.), Heskey (61.), Agbonlahor (68.), illetve S. Fletcher (10.), Paterson (92.)

Fulham - Birmingham City 2-1 (0-1)
gól: Duff (59.), Zamora (90.), illetve Baird (3., öngól)

Manchester City - Liverpool 0-0

Wigan Athletic - Tottenham Hotspur 0-3 (0-1)