A Torinóban 3-1-re elvesztett első mérkőzés után hazai pályán remek játékkal, 4-1-es győzelmet aratott a Fulham labdarúgócsapata a Juventus felett, s bejutott az Európa Liga negyeddöntőjébe. A mérkőzés hőse Gera Zoltán volt, akiről előbb kiállították Cannavarót, majd két gólt is szerzett. Őrült mérkőzésen jutott tovább a Valencia, amely 4-4-re végzett Brémában, s idegenben lőtt több góllal került a legjobb nyolc közé. A bajnokságban botladozó Liverpool az idegenbeli egygólos kudarc után otthonában 3-0-s sikerrel vágott vissza a Lille-nek, az Anderlecht Juhász Rolanddal soraiban hiába nyert 4-3-ra a Hamburg ellen, kiesett. A Wolfsburg a hosszabbítás utolsó percében szerzett góllal ütötte ki a Kazanyt.

Eredmények, Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágók:
Fulham (angol) - Juventus (olasz) 4-1 (2-1)
London, Craven Cottage
v.: Kuijpers (holland)
Fulham: Schwarzer - Kelly (Dempsey, 76.), Hughes, Hangeland, Konchesky - Duff, Baird, Etuhu, Davies - Gera (Riise, 85.) - Zamora
Juventus: Chimenti - Salihamidzic, Zebina, Cannavaro, Grosso (Del Piero, 85.) - Felipe Melo - Camoranesi (De Ceglie, 52.), Sissoko - Diego, Candreva (Grygery, 29.) - Trezeguet
gól: Zamora (9.), Gera (41., 48., a másodikat büntetőből), Dempsey (82.), illetve Trezeguet (2.)
piros lap: Cannavaro (27.), Zebina (90.)
továbbjutott: a Fulham 5-4-es összesítéssel

A torinói 3-1-es győzelem után a Fulham otthonában is támadólag lépett fel a Juventus, amely már a 2. percben vezetést szerzett. Egy középre lőtt labdát röviden szabadítottak el a védők, Trezeguet pedig 13 méterről, takarásból a jobb alsó sarokba lőtt (0-1).

Hét perc múlva jött a válasz: Konchesky bal oldali beadását Zamora az ötösnél vette át mellel, Cannavaro ugyan gyanús körülmények között földre került, de ez nem zavarta a csatárt, aki a jobb sarokba lőtt (1-1).

A 27. percben megfogyatkozott a Juventus: egy jó indítást követően a leshatárról induló Gera nagyot esett, a holland játékvezető pedig felmutatta a piros lapot Cannavarónak. A 20 méteres szabadrúgást Zamora a jobb felső felé csavarta, Chimenti hatalmasat védett.

A 38. percben Davies az oldalvonal mellől, balról csavart kapura szabadrúgást, a labda a lécen csattant. Majd egy jobb oldali szöglet után Etuhu bólintott a bal kapufára. A 41. percben vezetést szerzett a Fulham, Davies az ötös bal oldali sarkáról passzolt közére, a lendületből érkező Gera pedig a dermeten álló Chimenti mellett a léc alá bombázott (2-1).

Ahogy a gyors Juve-előny megnyugtatta az olaszokat, Cannavaro kiállítása úgy hozta vissza a mérkőzésbe a Fulhamet, amely emberelőnyben kifejezetten látványos támadójátékra képes.

A második félidő elején folytatódott a Juventus-rémálom, Gera sarokkal passzolt Duffhoz, akinek beadása Diego kezén pattant meg. A jogos büntető mögé Gera állt, s a balra vetődő Chimenti mellett a jobb sarokba bombázott (3-1).

Az 56. percben Diego középre adását Trezeguet tűzte kapura, Schwarzer védett. Öt perccel később ismét Gera került a földre a 16-osnál, ezúttal azonban a bíró sípja néma maradt. Folyamatos támadásban maradt a Fulham, Gera és Zamora állandó rettegésben tartotta a védőket.

A 78. percben Dempsey fejesét védte bravúrral Chimenti, két perc múlva Gera 22 méteres lövését öklözte szögletre. A 82. percben azonban már az olasz hálóőr sem tudott mit tenni, Dempsey 18 méterről fantasztikus mozdulattal lőtt a jobb felső sarokba - 4-1, továbbjutó a Fulham.

A 85. percben a közönség felállva ünnepelte Gerát, akinek helyére Riise állt be, egy perc múlva Zamora lövését védte elvetődve Chimenti. Az utolsó percben még Zebina is piros lapot kapott, az állás azonban nem változott. A Fulham 4-1-re nyert, s 5-4-es összesítéssel jutott a negyeddöntőbe.

Olympique Marseille (francia) - Benfica (portugál) 1-2 (0-0)
Niang (70.), illetve Maxi Pereira (75.), Alen Kardec (92.)
piros lap: Ben Arfa (94., Marseille)
továbbjutott: a Benfica 3-2-vel

Standard Liege (belga) - Panatinaikosz (görög) 1-0 (1-0)
Mbokani (45.)
továbbjutott: a Standard 4-1-es összesítéssel

Werder Bremen (német) - Valencia (spanyol) 4-4 (1-3)
Hugo Almeida (26.), Frings (57., büntetőből), Marin (62.), Pizarro (84.), illetve Villa (3., 45., 66.), Mata (15.)
továbbjutott: a Valencia 5-5-tel, idegenben rúgott több góllal.

Anderlecht (belga) - Hamburg (német) 4-3 (2-1)
Lukaku (44.), Suárez (45+2, büntetőből), Biglia (59.), Boussoufa (66.), illetve Boateng (42.), Jansen (54.), Petric (75.)
továbbjutott: a Hamburg 6-5-ös összesítéssel

Sporting Lisboa (portugál) - Atlético Madrid (spanyol) 2-2 (2-2)
Liedson (19.), Polga (45.), illetve Agüero (3., 33.)
továbbjutott: az Atlético 2-2-vel, idegenben rúgott több góllal

Liverpool (angol) - Lille (francia) 3-0 (1-0)