Rossz játéka ellenére is nyert a Juve az olasz bajnokságban az Atalanta ellen vasárnap, egy Del Piero-villanással és egy jó hajrával. A Fiorentina négyet lőtt az Udinesének, a Bari Koman nélkül ikszelt Livornóban. A Milan sokadszor nem tudott élni a lehetőséggel, pedig az Inter római veresége miatt a piros-feketék egy pontra feljöhettek volna a városi vetélytárs mögé, de csak ikszeltek a Lazióval.

Ismét nyögvenyelős játékkal rukkolt elő a Juventus a Serie A-ban. A torinóiak mégis vezetést szereztek a semmiből, Del Piero csodás szabadrúgásgóljával. Percekkel később azonban újabb csapás érte az amúgy is rogyadozó együttest: Diego nem tudta folytatni a játékot. A brazil irányító sérülése már az 56. idén a Juventusnál.

Még a félidő előtt érkezett a következő csapás, Nicola Amoruso egyenlített. A korábbi Juventus-játékos első gólját szerezte az Atalanta színeiben, s immár 12 olasz élcsapatban volt eredményes (korábban: Sampdoria, Padova, Juve, Perugia, Napoli, Como, Modena, Reggina, Torino, Siena, Parma).

A hajrára összeszedte magát a Juventus, a folyamatos rohamoknak meg is lett az eredménye, Del Piero jobb oldali beadását az agyonkritizált Felipe Melo bólintotta a kapuba.

Hét fordulóval a bajnokság vége előtt a Juventus hatodik, a szintén 48 pontos Napoli és Sampdoria között. Az Udinesét 4-1-re legyőző Fiorentina már nyolcadik, 44 ponttal.

Fiorentina - Udinese, Vargas nagy gólja

A forduló zárómeccsén az eltiltott Ronaldinho és Pirlo nélkül pályára lépő Milannak a Laziót kellett volna megvernie ahhoz, hogy ismét egy pontra legyen az Intertől, de a házi feladat nem jött össze a piros-feketéknek. Pedig a vezetés egy Flamini által kiharcolt tizenegyes után Borriello révén megvolt, de egy lendületes 20 perc után a Milan visszavett, a Lazio pedig az Antonini hibáját kihasználó Lichtsteiner góljával egyenlíteni tudott.

A szünet után a Milannál volt sokkal többet a labda, de az ötlet nagyon hiányzott a hazai támadásokból, és ezúttal nem jött sem egy Seedorf-átlövés, sem egy Inzaghi-villanás, így maradt az 1-1, ami a meccs képe alapján igazságosnak mondható, de amíg a Lazio-játékosok ennek úgy örültek, mintha bajnokságot nyertek volna, a milánóiak legörbült szájjal hagyták el a pályát. Ők is tudták, megint elszúrtak egy nagy lehetőséget.