Lehetséges, a bajnoki címet is eldöntötte a spanyol labdarúgó-bajnokság szombat esti csúcsrangadója: a Barcelona a novemberi hazai siker után idegenben is legyőzte a Real Madridot, a jelenlegi hárompontos előny pedig könnyen lehet, elégnek bizonyul a bajnokság végéig. A mérkőzés hőse ismét Lionel Messi volt, aki az első gólt szerezte, a második találatot Pedro lőtte.

Eredmény, Primera División, 31. forduló:
Real Madrid - Barcelona 0-2 (0-1)
Madrid, Santiago Bernabéu-stadion, 80 ezer néző
v.: Mejuto González
Real Madrid: Iker Casillas - S. Ramos, Albiol, Garay, Arbeloa - Gago, Xabi Alonso, Marcelo (Guti, 56.) - Van der Vaart (Raúl, 68.) - C. Ronaldo, Higuaín (Benzema, 79.)
Barcelona: Valdés - Puyol, Milito (Márquez, 79.), Piqué, Maxwell (Iniesta, 62.) - D. Alves, Busquets, Xavi, Keita - Pedro, Messi
sárga lap: Xabi Alonso (13.), Albiol (30.), S. Ramos (60.), Garay (83.), illetve Messi (19.), Xavi (31.), Dani Alves (38.), Maxwell (52.)
gól: Messi (33.), Pedro (56.)

Előzetesen a madridiak mellett szólt, hogy a találkozóra a Santiago Bernabéu-stadionban került sor, hiszen a Real ebben a szezonban valamennyi korábbi hazai bajnoki mérkőzését megnyerte. Josep Guardiola edzőként viszont százszázalékos volt a Real ellen, csapata háromszor verte meg az ősi riválist, tavaly Madridban 6-2-re.

A Real a bajnokságban tartotta a lépést a címvédő Barcelonával, de mivel pontegyenlőség során az egymás elleni eredmény alapján rangsorolnak, a Realnak mindenképpen győznie kellett volna, mert ősszel a Camp Nouban a Barcelona nyert 1-0-ra, Zlatan Ibrahimovic góljával.

A kezdőcsapatokban komolyabb meglepetés nem történt. A hazaiaknál ahogy várható volt a Van der Vaart, Cristiano Ronaldo, Higuaín hármas kezdett, Guti, Raúl és Benzema csak csereként juthatott szóhoz. A Barcánál Messi ékpárja Pedro lett, Iniesta, Henry és Krkic is a kispadra szorult.

A 160. rangadó első 33 percében kapura lövést sem láthattunk, egy-egy Messi-, illetve Ronaldo-esés borzolta a szurkolók idegeit, de a büntetők elmaradtak. A 33. percben aztán a katalánok egy parádés Xavi, Messi összjáték végén megszerezték a vezetést, s miután a fordulást követően egy újabb Xavi álompassz végén Pedro növelte az előnyt, gyakorlatilag el is dőlt minden.

A Madrid csak akkor kezdett el futballozni, amikor már kétgólos hátrányba került, de Victor Valdes remekül védett - a hajrában pedig Iker Casillas két alkalommal is hárította Messi ziccerét, megőrizve hálóját az újabb góltól.

A 2-0-s Barcelona-diadal azt jelenti, a csapat pontelőnnyel vezet a bajnokságban, ráadásul a katalánok az egymás elleni eredmények miatt pontazonosság esetén is jobbak a Realnál.

Forrás: AFP

1. félidő:

Elkezdődött a mérkőzés. Josep Guardiola egy kisebb meglepetéssel azért készült, hiszen Dani Alvest jobbszélsőnek jelölte, bal oldalon ugyanezt a szerepet Keita kapta meg. A 8. percben hördült fel először a közönség. Higuaín védők mögé akart emelni, hogy megjátssza Ronaldót, Piqué azonban kézzel beleütött a labdába. Mejuto González először felmutatta a sárga lapot, majd az asszisztens intésére visszavonta, s les miatt kifelé ítélt szabadrúgást.

A 12. percben Messi tört be a 16-oson belülre, az alapvonalnál cselezni próbált, s elesett Arbeloa szorításában - a játékvezető továbbot intett. Három perc múlva Gago buktatta Xavit, a 25 méteres szabadrúgást Dani Alves csúnyán a léc fölé rúgta. A 17. percben Cristiano Ronaldo is esett egyet a 16-oson belül, örülhetett, hogy nem kapott sárgát színészkedésért.

A 23. percben Marcelo belebonyolódott a biciklicselekbe, s olyan sután dobta ki jobbra a labdát, hogy még a Barca-védők is hitetlenkedtek, Xabi Alonso érkezett, s 25 méterről, futtából jócskán a kapu mellé tüzelt.

A 30. percben Albiol döngölte a földbe Messit, a 30 méteres szabadrúgást Xavi a sorfalba bombázta.

A 33. percben az első kapura lövésből vezetést szerzett a Barcelona. Xavi pontosan indította a védők mögül induló Messit, aki mellel átvette a labdát, ezzel becsapta Albiolt, s a kivetődő Casillas mellett a kapu közepébe helyezett (0-1).

Öt perc múlva Xabi Alonso egyenlítetett volna, de egy bal oldali szögletrúgást követően a megcsúsztatott labdát 3 lépésről inkább kifejelte a Barca kapujából.

A 43. percben Higuaín szerzett labdát saját térfelén, óriási lendülettel megindult, majd pontos labdát adott marcelónak, aki ahelyett, hogy ziccerben a kapuig gyalogolt volna, inkább a bal oldalon érkező Cristiano Ronaldót akarta megjátszani, de kirúgta a labdát az oldalvonalon túlra.

Forrás: AFP

2. félidő:

Szünet után az első helyzetet a Real hagyta ki: az 52. percben Marcelo 18 méteres lövését Valdés fogta. Négy perc múlva Cristiano Ronaldo került jó helyzetbe, de gyatra lövését Valdés fogta. Az ellentámadásból született a második Barca-találat: Xavi mesteri indításával Pedro száguldhatott kapura, s 16 méterről mesterien csavart a jobb sarokba (0-2).

Cserélt a Real: Marcelo helyére Guti állt be. Az 58. percben Higuaín lövése egy méterrel kerülte el a jobb alsó sarkot, egy perc múlva Van der Vaart került nagy ziccerbe, de Valdés bravúrral védett. A 62. percben C. Ronaldo 23 méteres szabadrúgása is a sorfalon halt el. Három perc múlva, 32 méterről már jobban célzott a portugál, de a megpattanó labdát Valdés könnyedén fogta.

Lendületbe jött a Real Madrid, előbb Ronaldo száguldott el a bal szélen, éles szögből leadott lövését lábbal védte Valdés, majd Guti próbálkozását fogta meg másodszori rávetődéssel. A 72. percben azért Messi is villant, Casillas szerencsével ugyan, de menteni tudott.

A 78. percben ismét Messi mélységi beindulása okozott zűrzavart, Xavi varázslatos labdáját az argentin megpróbálta ellőni Casillas mellett, a kapus azonban hatalmas bravúrral, reflexmozdulattal mentett. A 86. percben a csereként pályára lépő Raúl hiába lőtt a kapuba, Benzema kezezése miatt a játékvezető érvénytelenítette a találatot.

A hajrában már képtelen volt erősíteni a Real Madrid (igaz, a 93. percben Benzema még kihagyott egy lehetőséget), végül 2-0-ra kikapott.