Egygólos Videoton-diadal a Soproni Ligában

2010.04.11. 19:59

Az éllovas Videoton egygólos győzelmet aratott a vendég Nyíregyháza felett a labdarúgó Soproni Liga vasárnapi mérkőzésén.

Soproni Liga, 22. forduló:
Videoton FC - Nyíregyháza Spartacus 1-0 (1-0)
Székesfehérvár, 2889 néző
v.: Németh Á.
Videoton: Sebők Zs. - Lázár (Milanovic 76.), Lipták, Horváth G., Elek - Sándor Gy., Farkas I B., Polonkai (Szakály D. 80.) - Farkas II Balázs, Nikolic (Lencse 61.), Alves.
Nyíregyháza: Ovszijenko - Hurt, Kovacevic (Minczér (56.), Balbinot, Bosnjak - Zabos, Struhár - Miskolczi (Fekete 80.), Abdelali, Bouguerra - Homma (Andorka 71.).
gól: Sándor Gy. (27.)
sárga lap: Hurt (16.), Struhár (22.), Zabos (45.)

A papírformának megfelelően agresszíven kezdett a listavezető Videoton: az első tíz percben három helyzetet is kihasználatlanul hagytak a fehérváriak. Az első félidőben óriási nyomás alatt volt a vendégek kapuja, a Nyíregyháza csupán szabadrúgásból veszélyeztetett. A 27. percben Sándor György góljával szerzett vezetést a Videoton.

A második félidő már kiegyenlített mezőnyjátékot hozott. Az így is aktívabb, de sokat hibázó házigazdák sikerét azonban nem fenyegette a Nyíregyháza, így maradt az 1-0.