Megtörte a Tottenhamet a ManUnited

2010.04.24. 15:44

Bár a hajráig döntetlenre állt a Tottenham a Manchester United otthonában, a hazaiak két gólt is lőttek az utolsó tíz percben, így győzelmi kényszerbe hozták a Chelsea-t. A Spurs két győztesen megvívott rangadó után kapott ki. A játéknap másik rangadóján döntetlent játszott egymással a házigazda, harmadik Arsenal és az ötödik Manchester City. A londoniaknak így már matematikai esélyük sincs a bajnokság megnyerésére.

A Manchester United egy hete a 35 éves Paul Scholes fejesgóljával győzte le a városi rivális Cityt, szombat kora délután pedig a 36 éves Ryan Giggs büntetőjével szerzett vezetést egy óra játék után.

A Tottenham tíz perccel később egyenlített, Bale szögletét King fejelte a jobb alsóba, ám a hajrá a hazaiaké volt. Előbb Macheda ugratta ki mesterien Nanit, aki elegánsan átlöbbölt Gomes fölött, majd a portugál elleni szabálytalanság után Giggs második büntetőjét is értékesítette (3-1).

Crouch villant egyet-kettőt a hajrában, de ez csak arra volt elég, hogy a vendégek oldalról is megzörgessék Van der Sar hálóját.

A Tottenham a Chelsea és az Arsenal legyőzése után nem tudott újabb bravúrt bemutatni, így amennyiben este a Manchester City nyer az Arsenal otthonában, ismét lépéshátrányba kerül a Bajnokok Ligája-indulásért folyó harcban.

Nani átejti a Tottenham kapusát

A Hull City hazai pályán kikapott a kapus Fülöp Mártont ezúttal is nélkülöző Sunderlandtől, így két körrel a zárás előtt szinte biztos, hogy búcsúzik az élvonaltól.