Az Aston Villa egy vitatott büntetőből elért góllal győzte le városi vetélytársát, a Birmingham Cityt a Premier League 36. fordulójában. A Liverpool a másodosztályba küldte a Burnley-t, a Fulham Gera Zoltán nélkül kikapott az Evertontól, a Chelsea 7-0-ra kiütötte a Stoke Cityt.

Parázs meccset ígért a birminghami derbi, és nem csak azért, mert a felek jubileumi századik alkalommal találkoztak az élvonalban, hanem azért is, mert az Aston Villa még nem mondott le arról, hogy odaérjen a BL-t érő negyedik helyre, a Citynek pedig az volt a célja, hogy beleköpjön a rivális levesébe.

Jobban is kezdett a City, Bowyer tett remek labdát Larsson elé, aki kicselezte Friedelt, de kisodródott, éles szögből pedig nemhogy a kaput, a labdát is alig találta el. A Villa a 20. perc táján ébredezett, Cuellar legurítása után Sztilian Petrov vette célba a jobb alsót, de Hart elcsípte a labdát, mint ahogy Downing bombáját is kitolta a Manchester Citytől kölcsönkapott kapus.

A másik oldalon a veterán Friedel is jó formát mutatott, az amerikai kapus Gardner lövésére gyors vetődéssel ért le. A második félidőt is jobban kezdte a City, egy percen belül háromszor is megszerezhették volna a vezetést a vendégek: Jerome előbb ziccerben fejbetalálta Fridelt, majd a kipattanót McFadden csavarta centikkel a jobb alsó mellé, de mivel egy védő beleért, így szöglet követekezett, a beívelés után Ridgewell fejelt, Downing pedig a gólvonalról vágta ki a labdát.

Meglepetésre a Villa továbbra sem mutatott semmit, és újabb Friedel-bravúr kellett a 0-0 megtartásához, a Bruce Willis-hasonmás Bowyer lapos lövését is kiszedte. A csereként pályára lépő Heskey a semmiből szerezhetett volna vezetés a Villának, de lágy emelése elment a jobb kapufa mellett. A gólhoz végül egy vitatott játékvezető ítélet kellett, Johnson becsúszása elsőként a labdát ért el, és csak utána Agbonlahor lábát, Atkinson bíró mégis büntetőt ítélt, Milner pedig megvárta, míg Hart balradől, majd a léc alá lőtt.

A győzelemmel a Villa befogta a negyedik helyen álló Tottenhamet, igaz, a londoniak egy meccsel kevesebbet játszottak.

A Gera Zoltán nélkül felálló Fulham az utolsó pillanatokban kapott 11-es góllal alulmaradt az Everton vendégeként. A londoniakhoz hasonlóan az Európa Liga-elődöntő jövő heti visszavágójára készülő Liverpool ugyanakkor magabiztosan nyert a Burnley otthonában, a másodosztályba küldve ezzel a házigazdákat.

A vendég Stoke felett aratott fölényes sikerével a Chelsea visszavette az első helyet a szombaton élre ugrott, címvédő Manchester Unitedtől. A londoni Kékek előnye két körrel a zárás előtt egy pont. A londoni mérkőzésen súlyosnak tűnő sérülést szenvedett a Stoke kapusa, a dán válogatott Thomas Sörensen, akit hordágyon kellett levinni a pályáról. A gyanú szerint eltört a könyöke, ha ez beigazolódik, akkor veszélybe kerül a részvétele a június 11-én kezdődő, dél-afrikai világbajnokságon.

Premier League, 36. forduló:
Aston Villa - Birmingham City 1-0 (1-0)
Milner (83., 11-esből)

Burnley - FC Liverpool 0-4 (0-0)
Gerrard (52., 59.), Maxi Rodriguez (74.), Babel (90.)

Everton - Fulham 2-1 (0-1)
Anichebe (50.), Arteta (90., 11-esből), illetve Nevland (36.)

Chelsea - Stoke City 7-0 (3-0)
gól: Kalou (24., 31., 69.), Lampard (44., 82., az elsőt 11-esből), Sturridge (87.), Malouda (89.)